Wychowywanie przez opiekunów zastępczych a relacje w rodzinie

Witam, jako nastolatka po śmierci mamy trafiłam do cioci i wujka, oni mnie wychowywali. Kim oni są dla moich dzieci ? Dziadkiem i babcia czy ciocia i wujkiem ? Jak jest rozpatrywane z punktu psychologi ? Dziękuje za pomoc.

Dzień dobry!

Ile jest na świecie rodzin, tyle różnych relacji między ich członkami. Wybranie określeń, jakich będziecie używać zależy wyłącznie od Państwa - Waszych potrzeb, intuicji, naturalnych odruchów, zwyczajów. Z jakim określeniem - dziadkowie czy wujowie - Pani czuje się lepiej? A jakich słów wolą używać dzieci? Każdy Wasz wybór będzie dobry. Z pewnością ważną kwestią jest jednak, żeby nie pominąć postaci Pani zmarłej mamy w historii Waszej rodziny. Dostosowując te informacje do wieku dzieci, warto, żeby wiedziały, że miały babcie, która zmarła, zanim się urodzili i nie mogli jej już poznać.

Pozdrawiam!

Witam Panią Serdecznie,

Moim zdaniem to od Pani zależy, proponuję tak, jak Pani czuje...

Życzę Pani tylko radości,

Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl