Wygląd brzucha jak w ciąży a efekt jojo

Witam chciałabym sie dowiedzieć dlaczego w efekcie jojo moj brzuch wyglada jakbym była w ciąży i dlaczego tez poszło mi w pośladki ktorych wczesniej nie było widac. Czy to normalne przy efekcie jojo? To nie powinno isc w cała partie ciała? Moj brzuch wyglada jak balon nie moge ubrac żadnej bluzki pomocy

Nie jest cechą charakterystyczną dla efektu jo-jo tego rodzaju rozkład tkanki tłuszczowej - to kwestia indywidualnych predyspozycji w budowie ciała oraz ilości tkanki tłuszczowej. Jeżeli aktualnie jest jej więcej niż przed zastosowaniem diety to również Pani wygląd będzie inny. Do tego dochodzą czynniki związane z jędrnością skóry, która przeważnie obniża się po diecie, a późniejsze przybranie masy ciała przy osłabionej elastyczności skóry daje zupełnie inny efekt wizualny. Dlatego też dietę najlepiej jest łączyć z aktywnością fizyczną, co nie tylko pozwala na utratę nadmiarowych kilogramów, ale pomaga też uzyskać atrakcyjny wygląd i jędrne ciało. Biorąc pod uwagę Pani problemy wskazane byłoby zapewne powrócenie do umiarkowanego odżywiania (najlepiej pod kontrolą soecjalisty) i podjęcie aktywności fizycznej.

Witam Panią,

nie jest to typowe dla efektu jo-jo a raczej związane z indywidualnymi8 predyspozycjami organizmu. U Pani akurat najwięcej tkanki tłuszczowej odłożyło się na brzuchu i na pośladkach. Jedyną radą w chwili obecnej jest zastosowanie racjonalnej diety i wprowadzenie systematycznej aktywności fizycznej. Myślę, że stosowała Pani drastyczną dietę skoro jest efekt jo-jo więc czas najwyższy zając sie sprawą profesjonalnie i nauczyć sie zdrowych nawyków żywieniowych.
Proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk