Wzrost masy ciała na diecie bezglutenowej

mam pytanie. od tygodnia jestem na diecie bezglutenowej,jem głównie sporo warzyw i owoców, nie czuję się już taka napuchnięta,ale ostatnio na wadze przybyło 4 kg :O dodam,że również ćwiczę.. co robię źle?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
Prawdoodobnie Pani dieta ma zbyt wysoką kaloryczność,
zachecam do wizyty u dietetyka lub konsultacji on-line

Pozdrawiam

zapraszam panią na bezpłatny pomiar składu ciała do poradni, spróbujemy znaleźć przyczynę nagłego wzrostu wagi.

pozdrawiam,Małgorzata Mięsowicz

Warto było by u dietetyka zweryfikować całodzienne menu. Dieta bezglutenowa jest ciężka do zastosowania i może prowadzić do niedoborów pokarmowych, jeśli nie włączy się zbożowych zamienników w wersji bezglutenowej: np. komosa ryżowa, canihua, sorgo, kasza gryczana, jaglana, teff. Jest to też istotne dla osoby, która ćwiczy. http://www.dietetykwkrakowie.pl/category/artykuly_i_porady/ Proszę wejść na mojej stronie w tagi: celaikia, dieta bezglutenowa - znajdzie Pani tam wiele podpowiedzi.