Z powodu stresu rozmawiam ze sobą w myślach

Witam Mam 32 lata, kiedyś byłam energiczną pełną sił i optymizmu osobą, czynnie uprawiającą sport. Od ok. 5 lat moje życie zdominował stres spowodowany sytuacją rodzinną, firma mojego ojca "padła" przez co popadł w duże problemy finansowe i zaczął pić , jego ciągi sięgały nawet dwóch tygodni ciągłego picia i już kilkanaście razy ratowałam jego życie. Za każdym razem kiedy zaczynał pić to dla mnie był duży stres. Początkowo nie odczuwałam problemów zdrowotnych związanych ze stresem. do tego w myslach staram sie jakos pocieszac codrowadzi do jakiegos myslowego dialogu ze soba a zaraz wpadam w panike rozgladam sie czy czegos podejaznego nie widze takie upewnianie sie czy nie mam schizofreni i rowniez w tym samym stylu nasluchuje wszystkiego a jak juz sie czyms zajme mianowicie robie cos co mnie zajmuje to wszystko jest ok zostaja tylko bole jak wczesniej wspomnialem to wszystko przychodzi do mnie w formie jak by atakow co mi moze dolegac juz nie wiem co mam robic

Witam serdecznie 5 lat to bardzo dlugi czas i nasze zasoby odpornosciowe niestety sie wyczerpuja. Nic Pani nie pisze, czy sytuacja ulegla jakiejkolwiek zmianie, ale domyslalm sie z Pani maila, ze nie. Co do Pani niepokoju odnosnie rozmow z "sama soba". Pytanie, na ktore moze Pani sobie sama odpowiedziec, to: czy slyszy Pani glosy w glowie, czy ma Pani wrazenie, ze inni znaja Pani mysli, itd. Konsultacja z psychologiem jest wskazana, celem okreslenia na ile destrukcyjny wplyw na Pani psychike ma opisana przez Pania sytuacja w mailu i jakie srodki moze Pani podjac celem osiagniecia stanu dobrego funkcjonowania. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy mogą być odpowiedzą Pani organizmu na przewlekający się stres, poprzez wzięcie pełnej odpowiedzialności za życie swojego Ojca.

Potrzebuje Pani rozmowy i pomocy, wskazana byłaby dla Pani pełna diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com