Zaburzenia rozumienia mowy innych ludzi

Witam serdecznie, Mam problem z rozumieniem tego, co mówią inni ludzie. Pomimo tego, że bardzo się staram, nie umiem zrozumieć nawet prostych wykładów (pomimo tego, że samodzielna nauka nie jest dla mnie problemem, osiągam spore sukcesy), muszę pytać znajomych co dokładnie mamy na zadanie, w którym miejscu mamy zbiórkę na wycieczkę. Poza tym nie mam problemu, żeby zagadać do większej grupy osób, ale po chwili nie rozumiem rozmowy. Badałam słuch, jest dobry. W jaki sposób mogę pracować nad sobą?

Jeśli stwierdzi Pani, że to raczej trudności w skupieniu, to diagnostykę w kierunku zaburzeń funkcji poznawczych wykonują psycholodzy kliniczni. Być może z powodu problemów w życiu osobistym czy w szkole ma Pani dużą przerzutność uwagi, za krótko skupia się Pani na tym co się wokół dzieje, aby ślad pamięciowy miał szansę się utrzymać.

Dzień dobry, jeżeli pani objawy mocno panią niepokoją i utrudniają codzienne funkcjonowanie zachęcam do konsultacji w pierwszej kolejności u lekarza psychiatry, następnie u neurologa. Specjaliści ci zaproponują dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, skieruje Panią na specjalistyczne konsultacje. Z pewnością konieczna będzie diagnostyka neurologiczna, jeżeli okaże się nie wystarczająca w diagnozie problemu, z pewnością otrzyma Pani dalsze zalecenia od lekarza.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna