Zaburzenia u 58-latka a konieczność podjęcia leczenia szpitalnego

Mam 58 lat i stracone małżeństwo.Byłem i jestem oskarżany o zdrade i dlatego dzieci nie chcą mnie znać.Odecnie przebywam na świadczeniach rehabilitacyjnych i nie widze żadnej poprawy. Kiedy zamykam oczy słysze przezwiska żony.Chce żyć, ale brakuje mi już sił aby zwalczyć głupotę żony.Mama i brat mieli podobne zaburzenia.Czy to jest genetyczne, czy ja sobie poradze.Mam już dość tabletek przez które już mam zaniki pamięci. Czy mam podjąć leczenie szpitalne

Nie wiem, o jakich zaburzeniach Pan pisze. To, co ludzie nazywają genetyczne, ja zwykłem nazywać systemowe-rodzinne. I rzeczywiście często w rodzinach przejmuje się zaburzenia. Smutne to, co napisał Pan o dzieciach. Dzieci karmią się relacją rodziców, więc walka nigdy nie wnosi nic dobrego. Zawsze lepiej, kiedy jest szacunek, zgoda, akceptacja i miłość. Jeśli chodzi o leczenie szpitalne, to również opiera się na farmakologii. Choć zgłaszane przez Pana problemy po zażyciu leków powinny być brane pod uwagę, a leczenie dostosowywane. Na pewno plusem jest to, że w szpitalach funkcjonują grupy terapeutyczne, są obecni psycholodzy, inne osoby, które dają dużo wsparcia. Trzeba z tego korzystać tyle, ile się da. Łatwiej stanąć na nogi, kiedy ma się opiekę i wsparcie, aniżeli jej się nie ma. Wszystkiego dobrego.

Proszę poszukać oddziału dziennego oraz form terapii grupowych w swoim regionie. Należy zrozumieć i przepracować to, co się stało i dzieje. Branie całej odpowiedzialności na siebie nie jest rozwiązaniem.