Zachorowanie na listeriozę w ciąży

Jestem w ciąży i mam pytanie. Czy spożycie makaronu z dodatkiem szpinaku i sera pleśniowego dwa dni po ugotowaniu, oczywiście przechowywanego w lodówce może wiązać się zachorowaniem na listeriozę. Dodam, że lekarz prowadzący potwierdził, że można spożywać takie sery pod warunkiem, iż są one z mleka pasteryzowanego, aczkolwiek nie wiem jak się to ma do dań, które były przygotowane wcześniej. Bardzo proszę o inf...

Dzień dobry,

warto poszukać zastępników tego typu serów na okres ciąży. Proszę nie martwić się na zapas jeśli Pani już spożyła niezalecane produkty i dbać o siebie.

Pozdrawiam