Zator krwi zagrażający życiu a dodatkowe metody leczenia

Witam,moja mama 10 lat temu chorowała na zakrzepicę zył (zator) spowodowany ukąszeniem końskiej muchy.Dodam że ma bardzo gęstą krew.Aktualnie połamała tą samą nogę,jest po ciężkiej operacji włączając liczne śruby,blachy itp.Doszło znowu do zatoru-krew nie ma ujścia i się cofa,ma temperaturę i noga jest gorąca,opuchnieta-dostała zastrzyki na rozrzedzenie krwi ale ja chciałabym zapytać czy jeszcze istnieją jakies dodatkowe metody typu dieta itp bo jest to w tej chwil stan zagrażający życiu.

Dieta oczywiście pomaga, niskocholesterolowa i ubogotłuszczowa, ale powinno się skonsultować jej kształt z dietetykiem. Natomiast podstawą leczenia są leki przeciwzakrzepowe, które Pani/Pana mama już dostaje ( zapewne zastrzyki z heparyny ).