Zawartość kalorii w przekąskach

Witam, z racji karnawału mam pytanie. Wiem, że przekąski są tego typu są niezdrowe, ale nurtuje mnie pytanie czy lepiej jeść chipsy, prażynki czy krakersy czy nie ma to znaczenia i wszystkie są kaloryczne i niezdrowe?

Witam! Słone przekąski są wysokokaloryczne, zawierają duże ilości sodu i tłuszcz (między innymi tłuszcze trans, które wywierają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu). Jako przekąski polecam np. orzechy (bez dodatków tj.sól i karmel), kanapki i sałatki.
Pozdrawiam Dietetyk Patrycja Sankowska

Wszystkie z tych przekąsek są niezdrowe, kaloryczne i zawierają dużo niezdrowych kwasów tłuszczowych trans. Najlepiej zastąpić je suszonymi owocami (niesiarkowanymi), orzechami itp