Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgrzytanie zębami przez sen u 43-latki

Witam. Od 3 lub 4 lat zgrzytam we śnie zębami ścieram je, noszę na noc szynę ale średnio mi to pomaga. Bardzo proszę o pomoc dlaczego i co mam zrobić z tym problemem.Pozdrawiam Dorota
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Problem jest złożony... Ścieranie zębów, zgrzytanie nimi, ubytki przyszyjkowe niepróchnicowego pochodzenia, bóle głowy - są to przyczyny "choroby okluzyjnej". Problem wynika z niezgodności pomiędzy ułożeniem żuchwy w stawie skroniowo-żuchwowym a pełnym zaguzkowaniem zębów.
Choroba ta ustępuje, kiedy położenie żuchwy w stawie w tzw. centralnej relacji odpowiada maksymalnemu zaguzkowaniu zębów. Osiągamy to na różne sposoby: leczeniem ortodontycznym, selektywnym szlifowaniem zębów, koronami, licówkami, onlayami lub zwykłymi dobrze dopasowanymi wypełnieniami.
Niewielu lekarzy zajmuje się leczeniem tego problemu. Polecam gorąco lek. stom. Dorotę Stankowską z Poznania. Ja również zajmuję się leczeniem choroby okluzyjnej.
Leczenie zaczyna się zawsze od wizyty konsultacyjnej, na której pobiera się odpowiednie badania. Następnie na kolejnej wizycie podajemy sposób na rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam!

Stomatolog, absolwent Śląskiej Akademii Medycznej.
0

Dobre jest ćwiczenie: przed snem założyc szynę, lekko otworzyć usta, przycisnąć koniec języka do podniebienia i tak trzymać kilka chwil. Zamknąć tylko usta, nie domykając szczęk i nadal trzymać język mocno przyklejony do podniebienia.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy