Zgrzytanie zębami przez sen u 43-latki

Witam. Od 3 lub 4 lat zgrzytam we śnie zębami ścieram je, noszę na noc szynę ale średnio mi to pomaga. Bardzo proszę o pomoc dlaczego i co mam zrobić z tym problemem.Pozdrawiam Dorota

Choroba ta ustępuje, kiedy położenie żuchwy w stawie w tzw. centralnej relacji odpowiada maksymalnemu zaguzkowaniu zębów. Osiągamy to na różne sposoby: leczeniem ortodontycznym, selektywnym szlifowaniem zębów, koronami, licówkami, onlayami lub zwykłymi dobrze dopasowanymi wypełnieniami.
Niewielu lekarzy zajmuje się leczeniem tego problemu. Polecam gorąco lek. stom. Dorotę Stankowską z Poznania. Ja również zajmuję się leczeniem choroby okluzyjnej.
Leczenie zaczyna się zawsze od wizyty konsultacyjnej, na której pobiera się odpowiednie badania. Następnie na kolejnej wizycie podajemy sposób na rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam!

Dobre jest ćwiczenie: przed snem założyc szynę, lekko otworzyć usta, przycisnąć koniec języka do podniebienia i tak trzymać kilka chwil. Zamknąć tylko usta, nie domykając szczęk i nadal trzymać język mocno przyklejony do podniebienia.