Zmęczenie spowodowane pracą i brak zrozumienia u rodziców

co zrobic mam25lat pomagam rodzica prowadzeniu w firmy, Pomagam tym ze jednym z sklepow stoje w sklepie rodzicow (maja 2 sklepy) w jednym stoje ja.Nic dziwnego by nie bylo gdyby nie fakt ze w tym sklepie stoje tylko ja od 7do22 tak caly rok czasami rodzice mnie zmieniaja na dwie godziny. Jak rozmawiac z rodzicami skoro oni mysla ze to mi sie oplaca bo kiedys bedzie moje mi juz pomalu psychika siada bo mam stres od ciaglego stania w sklepie bez wolnego nawet dwudnipwego?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością praca od 7 do 22 to zbyt duże obciążenie dla każdego człowieka. Musisz koniecznie poruszyć ten problem w rozmowie z rodzicami. Każdemu pracującemu należy się odpowiedni odpoczynek, ponieważ bardzo szybko może doprowadzić to do rozwoju groźnych powikłań.

Dzień Dobry Pani,

Zastanawiam się, czy miała miejsce rozmowa z Rodzicami na ten temat?

Proszę nie godzić się już na takie warunki i sprzeciwić się nawet Rodzicom.
Sugerowałabym spokojną i szczerą rozmowę z Rodzicami, by wspólnie ustalić tygodniowy, ośmiogodzinny czas pracy, z dwudniową przerwą na regenerację sił (w zależności od Pani
możliwości i zaangażowania, bo być może ma Pani inny pomysł na drogę i cel zawodowy...?).

Myślę, że wskazana byłaby dla Pani wspierająca i rozwojowa rozmowa z psychologiem.
Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem zadbania o swoje potrzeby,
irena.mielnik.madej@gmail.com