Zmiana leków Venlafaxia i Lamictal

Dzien dobry pisze z bardzo daleka chodze tu do psychologa ale nie ufam mu .teraz juz ok sie czuje a on dalej te same dawki lekow.jestem zmeczona tym braniem.juz dwa lata.prosze o pomoc poniewaz ten lekarz arab ja mu nie ufam.biore 75mg venlafaxina rano i lamictal 25mg rano i wieczor prosze mi pomoc jak zmniejszac .dawke dziekuje za odp od serca

Witam,
nie pisze Pani nic o diagnozie, mogę się jej domyślać jedynie po lekach jakie Pani bierze, tutaj zapewne bardzo ważna jest także psychoterapia, jeśli leki przepisuje psycholog to rozumiem, że psychoterapia także ma miejsce, jeśli nie to warto o niej pomyśleć. Generalnie te pytania, które Pani zadaje zawsze warto zadać psychologowi prowadzącemu, warto choćby spróbować, pisze Pani o małym zaufaniu do psychologa, zawsze zapewne istnieje możliwość zmiany psychologa, jednak warto podjąć próbę wyjaśnienia z obecnym. Tutaj nie mam pewności co do diagnozy jednak leczenie farmakologiczne jest zapewne ważne i może trwać długo, może też być taka opcja że jest potrzeba stałego wspomagania farmakologicznego. Czy rozmawiała Pani z psychologiem/lekarzem o diagnozie, celu i planie leczenia farmakologicznego, jeśli nie proszę to zrobić, to bardzo ważne dla Pani, dla procesu leczenia. Proszę także przemyśleć opcję psychoterapii jeśli nie jest Pani w żadnej psychoterapii. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt mailowy (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Jeśli ma Pani wątpliwości co do obecnego postępowania, można skonsultować się z innym lekarzem. Niestety, nie jest jednak możliwe sugerowanie zmiany leków bez osobistego kontaktu i badania, pełnej znajomości historii Pani choroby, stawianych diagnoz, dotychczasowego leczenia, obecnych objawów itp. Jednocześnie wspomina Pani jednak "teraz już się OK czuję". Czy nie znaczy to więc, że farmakoterapia było skuteczna? Być może warto otwarcie powiedzieć swojemu obecnemu lekarzowi o Pani przemyśleniach i to z nim ustalić ewentualne zmiany w przyjmowanych lekach?

Pozdrawiam!

Witam. Rozumiem, że chodzi Pani do psychiatry, który leczy Panią lekami, które Pani zdaniem nie skutkują poprawą zdrowia. Ma Pani prawo do konsultacji z innym psychiatrą. Jeśli nie ma Pani zaufania do lekarza, to należałoby mu o tym powiedzieć. Poza tym może dobrze by było, gdyby Pod opieka lekarza wycofywać się z leczenia lekami. Depresję warto leczyć uczęszczając na psychoterapię. Leki i psychoterapia uzupełniają się.