Witam,
nie pisze Pani nic o diagnozie, mogę się jej domyślać jedynie po lekach jakie Pani bierze, tutaj zapewne bardzo ważna jest także psychoterapia, jeśli leki przepisuje psycholog to rozumiem, że psychoterapia także ma miejsce, jeśli nie to warto o niej pomyśleć. Generalnie te pytania, które Pani zadaje zawsze warto zadać psychologowi prowadzącemu, warto choćby spróbować, pisze Pani o małym zaufaniu do psychologa, zawsze zapewne istnieje możliwość zmiany psychologa, jednak warto podjąć próbę wyjaśnienia z obecnym. Tutaj nie mam pewności co do diagnozy jednak leczenie farmakologiczne jest zapewne ważne i może trwać długo, może też być taka opcja że jest potrzeba stałego wspomagania farmakologicznego. Czy rozmawiała Pani z psychologiem/lekarzem o diagnozie, celu i planie leczenia farmakologicznego, jeśli nie proszę to zrobić, to bardzo ważne dla Pani, dla procesu leczenia. Proszę także przemyśleć opcję psychoterapii jeśli nie jest Pani w żadnej psychoterapii. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt mailowy (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.
Dzień dobry!
Jeśli ma Pani wątpliwości co do obecnego postępowania, można skonsultować się z innym lekarzem. Niestety, nie jest jednak możliwe sugerowanie zmiany leków bez osobistego kontaktu i badania, pełnej znajomości historii Pani choroby, stawianych diagnoz, dotychczasowego leczenia, obecnych objawów itp. Jednocześnie wspomina Pani jednak "teraz już się OK czuję". Czy nie znaczy to więc, że farmakoterapia było skuteczna? Być może warto otwarcie powiedzieć swojemu obecnemu lekarzowi o Pani przemyśleniach i to z nim ustalić ewentualne zmiany w przyjmowanych lekach?
Pozdrawiam!
Witam. Rozumiem, że chodzi Pani do psychiatry, który leczy Panią lekami, które Pani zdaniem nie skutkują poprawą zdrowia. Ma Pani prawo do konsultacji z innym psychiatrą. Jeśli nie ma Pani zaufania do lekarza, to należałoby mu o tym powiedzieć. Poza tym może dobrze by było, gdyby Pod opieka lekarza wycofywać się z leczenia lekami. Depresję warto leczyć uczęszczając na psychoterapię. Leki i psychoterapia uzupełniają się.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Nieustanny lęk bez powodu – odpowiada Mgr Justyna Kała
- Wrażliwość i nieradzenie sobie ze stresem – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Ile trwa dobór leków w depresji? – odpowiada Mgr Tomasz Kościelny
- Nerwica lękowa a stosowanie leków psychotropowych – odpowiada Mgr Jolanta Liczkowska-Czakyrowa
- Czy to na pewno dobrze zdiagnozowana depresja? – odpowiada Mgr Piotr Jan Antoniak
- Diagnoza schizofrenii i stosowanie leków – odpowiada Mgr Justyna Plucińska
- Stosowanie leków na problemy ze snem – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Dlaczego nie ustępują skutki uboczne leków przeciwdepresyjnych? – odpowiada Mgr Piotr Jan Antoniak
- Jak poradzić sobie z lękiem przed ludźmi? – odpowiada Mgr Joanna Kołodziejczyk
- Brak motywacji, chęci do życia, niska samoocena i strach przed samotnością u 18-latki – odpowiada Mgr Ilona Ciżewska
artykuły
Jeden dzień w Dziennym Domu Opieki Medycznej
Dzień zaczyna się tutaj jak w każdym prawdziwym do
Psychiatra - kim jest i co leczy? Jak wygląda wizyta?
Psychiatra diagnozuje i leczy choroby oraz zaburze
Psychologia kliniczna - co to jest, cele, metody badawcze
Psychologia kliniczna znana jest od przeszło 100 l