Związek partnerski z partnerem 20 lat starszym

ErCo powinnam zrobic aby cieszyc sie zyciem? Mam 18 lat i spotykam sie z facetem o 20 lat starszym ktory choruje na epilepsje. Jeszcze nie dawno umialam sie cieszyc a teraz juz nie umiem. Chcialam isc z moim chlopakiem do luzka bo spotykamy sie juz duzo czasu i przekonywalam go juz rok czasu i sie zgodzil ale nic z tego nie wyszlo i bym chciala teraz isc z nim i jestem tego pewna ale on nie chce i to tez przesto mam takie podejscie do zycia i co zrobic? Prosze o szybka odpowiedz

Proszę zadać sobie pytanie, czy jest Pani gotowa na wyzwania, jakie stawia związek ze znacznie starszym i chorym partnerem? Pani dopiero wchodzi w dorosłość. Partner ma za sobą wiele lat doświadczeń i musi borykać się z chorobą. To jest bardzo trudna sytuacja. Nawet dla osoby znacznie starszej od Pani, byłoby to trudne. Seks jest tylko niewielką częścią tego, czemu osoba w związku z chorym człowiekiem musi stawić czoła. Czy faktycznie jest Pani na to gotowa? Nie ma nic złego w przyznaniu się, że to Panią przerasta - jeżeli faktycznie tak jest. Ma Pani do tego prawo.

Witam,
trudno odpowiedzieć na Pani pytanie co zrobić by cieszyć się życiem. Jest Pani młodą osobą, w tym okresie ważne jest właśnie ustosunkowanie się do takich pytań. Z jakiego powodu ma Pani takie podejście do życia, czy na pewno chodzi tylko o kwestie podjęcia aktywności seksualnej? Z jakiego powodu ostatnia próba zbliżenia zakończyła się niepowodzeniem? Być może wizyta u psychoterapeuty mogłaby Pani pomóc.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie! Zadaj przede wszystkim postaw przed sobą pytanie - czy jestem szczęśliwa w obecnym położeniu. Następnie jeśli nie to - co muszę zrobić JA aby tak się stało. Pamiętaj, że nie zawsze można dopasować otoczenie w taki sposób jak chcemy. W razie ogromnych kłopotów zalecam konsultację z terapeutą ;-)

Pozdrawiam
http://psychopedagog.eu