Życie z kłamcą a wychowywanie dziecka

Jak pomóc? Totalny brak sił... Jestem mężatka od 5 lat, mamy nieco ponad roczne dziecko. Od kilku mc mąż oskarża mnie o ćpanie, co jest totalnym absurdem. Potwierdziły to niejednokrotne testy płytkowe, testy w szpitalu i w medycynie sądowej, ale nie, wszystkie są niewiarygodne. Odtrącił najlepszego kolegę, odciął się od wszystkich, nie ma w nim ani grama chęci do życia. Prosiłam o pójście do specjalisty i nic, to ja mam iść do monaru :( Nie chce tak dalej żyć w tym błędnym kole. Proszę o pomoc

Dzień dobry!

Warto, aby lekarz ocenił, czy myśli i słowa Pani męża mają charakter urojeń, co może świadczyć o chorobach psychicznych. Z pewnością należy to wykluczyć lub potwierdzić. Jest jednak również możliwe, że mąż jest osobą zdrową z punktu widzenia medycznego, a jego insynuacje, oskarżenia, wątpliwości mają związek z np. przeżytymi traumami, lękami czy nieporozumieniami w Waszym związku. Nie można również wykluczyć, że mogą być celową manipulacją.

Pozdrawiam!

Proszę zadbać przede wszystkim o siebie i o dziecko. Opis może sygnalizować rzeczywiście zaburzenia psychiczne u męża.....Warto zaproponować terapię par lub zdecydować się na separację.