Życie z mężem awanturnikiem

Witam, jestem żoną człowieka, który świetnie pasuje do opisu psychopaty. Nie interesuje go rodzina, dom, robi awantury przy dziecku o najdrobniejsze rzeczy, krzyczy bez powodu, nie ma żadnych wyrzutów sumienia, nigdy nie przeprasza, po swoich wybuchach domaga się normalnej rozmowy i nie widzi swojej winy. Nie okazuje żadnych uczuć ani czułości, nie inicjuje seksu.Jeszcze nie bije. Na zewnątrz jest super kumplem i pracownikiem. Potrzebuję rady jak z nim postępować, jak nie pozwolić mu dominować.

Witam, zastanawia mnie zadane na koniec maila przez Panią pytanie w kontekście tego co pisze Pani w pierwszym zdaniu i kolejnych o postawie, uczuciowości i zachowaniach męża. Zastanawia mnie jak się Pani z takim mężczyzną żyje, jak się Pani czuje w tym związku? I zastanawiam się, czy i Pani sama siebie o to pyta czy z jakichś powodów uznała Pani, że "tak musi być". Proszę zadbać o profesjonalne wsparcie dla siebie. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Proszę zadać sobie pytanie, co powoduje, że chce Pani trwać w związku z takim mężczyzną. Lęk? Poczucie obowiązku? Czy coś innego? Proszę zadać sobie pytanie, co powoduje, że jest chce Pani znosić upokorzenia oraz narażać dziecko na stres. Jeżeli mąż faktycznie ma cechy psychopatyczne ( podkreślam JEŻELI), to szanse na zmianę są minimalne. Psychopatii nie da się leczyć. W Pani przypadku koniecznością wydaje się psychoterapia u wykwalifikowanego specjalisty, aby zrozumieć własne emocje oraz możliwości działania w takiej sytuacji.