Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie ginekologiczne: Pytania do specjalistów

Czy brak wyczuwalnego tętna płodu to powód do zmartwień?

Dzień dobry od lipca nie mam okresu, miesiaczkowałam normalnie, dowiedziałam się dziś na wizycie ginekologicznej o ciąży miałam zrobione badanie usg do pochwowe. Na wizycie lekarka powiedziała że nie czuję tętna płodu czy powinnam się martwić zaznaczam że jest to pierwsza moja ciąża i wczesna
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czu taka temperatura jest prawidłowa?

Witam. Czy w drugiej połowie cykli temperatura mierzona pod pachą wynosząca 36,9-37,1 jest prawidłowa? Badania ginekologiczne, morfologia, ob, crp w normie. Czy wynika to ze zmiany stężenia hormonów w tym czasie czy jest to objaw nieprawidłowy?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy to znaczy, że jestem zarażona toksoplazmozą?

Witam,Jestem w 14tyg ciąży,byłam dziś na badaniach ginekologicznych u swojej pani dr, odebrałam też wyniki na toksoplazmozę, w karcie mam wpisane : obecne }700.00. Wątpliwe 0.98 Mam powtórzyć badanie.Co oznacza mój wynik? Czy jestem zarażona? Czy grozi coś dziecku?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam pieczenie warg sromowych?

Od kilku miesięcy odczuwam pieczenie w okolicy warg sromowych. Wykonałam posiewy i biocenozę, mykoplazmy i ureaplazmy - nic, ani grzybów, ani bakterii. Badanie ginekologiczne również nie wykazuje nieprawidłowości (śluzówka ok, nie czułam bólu przy naciskaniu). Jednak nawet po... Od kilku miesięcy odczuwam pieczenie w okolicy warg sromowych. Wykonałam posiewy i biocenozę, mykoplazmy i ureaplazmy - nic, ani grzybów, ani bakterii. Badanie ginekologiczne również nie wykazuje nieprawidłowości (śluzówka ok, nie czułam bólu przy naciskaniu). Jednak nawet po nim odczuwam delikatne pieczenie i jakby spuchnięcie z jednej strony wargi mniejszej. W przypadku pobierania materiału do badań przez położną wręcz krzyczałam z bólu, lekarze są bardziej delikatni i jakoś znoszę badanie. Stosunki są praktycznie niemożliwe ze względu na wspomniane pieczenie. Otrzymuję jedynie porady, aby stosować nawilżacze. Trzech lekarzy prywatnych stwierdziło, że jestem zdrowa.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza ból podbrzusza po prawej stronie u 21-latki?

Dzień dobry. Odczuwam kłujący ból podbrzusza po prawej stronie. Było robione USG, usg ginekologiczne, kolonoskopia oraz badanie moczu i krwi. Wszystko ok, ból jednak jest coraz bardziej nasilony. Co to może być i do jakiego lekarza następnie się zglosić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam bóle głowy i nudności mając 35 lat?

Witam. Mój problem zaczął się ponad rok temu. Dostawałam silnych boli głowy, lewej ręki i mdłości. Ból był nie do zniesienia. Do tego z biegiem czasu dochodziły inne dolegliwości jak np. Kolatanie serca. Więc zaczęło się od wizyt u lekarzy.... Witam. Mój problem zaczął się ponad rok temu. Dostawałam silnych boli głowy, lewej ręki i mdłości. Ból był nie do zniesienia. Do tego z biegiem czasu dochodziły inne dolegliwości jak np. Kolatanie serca. Więc zaczęło się od wizyt u lekarzy. Zrobiłam Rezonans głowy. Który nic nie wykazał, przrswietlone wszystkie odcinki kręgosłupa, które też w porządku. Kardiolog i wszystkie badania u niego w porządku. Dopller tętnic szyjnych. Emg rąk, usg brzucha, gastroskopia, badania ginekologiczne i wszystko w porządku. Z biegiem czasu było różnie. Więc zaczęto mnie leczyć na nerwice jednak i to nie pomogło. Bywały okresy że 2 tygodnie było wszystko normalnie a potem znowu to samo. Między czadie usunięto mi tarczyce z powodu guza ale po operacji wcale nie było inaczej. A teraz znowu wróciły te straszne bóle głowy i mdłości. Nie śpię po nocach bo jedynie tabletka pomaga na 2 godziny i znowu ból się pojawia. Tak się nie da żyć. Co to może być? Proszę o pomoc bo nie daje rady Dodam jeszcze że badania z krwi, i inne typu wapń, magnez, potas i inne w normie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik TK miednicy u 45-latki?

TECHNIKA BADANIA: Badanie TK miednicy wykonano przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego (w fazie żylnej i opóźnionej). OPIS: W obrębie trzonu macicy, centralnie słabo różnicuje się ognisko hipodensyjne śr. 0,6 cm - torbielka? Liczne zwapnienie w naczyniach żylnych przymacicza... TECHNIKA BADANIA: Badanie TK miednicy wykonano przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego (w fazie żylnej i opóźnionej). OPIS: W obrębie trzonu macicy, centralnie słabo różnicuje się ognisko hipodensyjne śr. 0,6 cm - torbielka? Liczne zwapnienie w naczyniach żylnych przymacicza obustronnie, wielkości do 0,9 cm. Niewielka ilość płynu w zatoce Douglasa. Dokładniejsza diagnostyka narządu rodnego w badaniu ginekologicznym i badaniu MR. Esica obkurczona. Obraz pozostałych narządów miednicy w granicach normy. Nie wykazano obecności powiększonych węzłów chłonnych. Niewielkie wyspy kostne w obrębie głów obu kości udowych i w lewej kości biodrowej. Kątowe zagięcie kości guzicznej na pograniczu Co1 - Co2 (kąt zbliżony do prostego). WNIOSKI: W obrębie trzonu macicy, cen
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można zajść w ciążę przy mięśniakach?

Badanie USG ginekologiczne wykazało mięśniak macicy o wym. 21x19 mm oraz 8x7 mm. Jajniki prawy oraz lewy budowy drobnopęcherzykowej. Okres jest nieregularny. Pani doktor powiedziała że nie ma się czym martwić. Czy rzeczywiście tak jest, skoro planowana jest ciąża?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Jakie badania wykonać po usunięciu macicy?

Witam, 1,5 miesiąca temu miałam usuniętą macice wraz z jajowodami. Od tego też czasu jestem na zwolnieniu. Byłam na wizycie kontrolnej i ku mojemu zdziwieniu było to zwykle badanie ginekologiczne. Nie było badania USG. Czy to normalne?moja operacja była wykonana poprzez cięcie brzucha. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć ciągłą grzybicę pochwy?

Jak wyleczyć przewlekłą infekcje intymną grzybiczą? Jestem kobietą mam 29 lat. Zacznę od tego, że 2 lata temu lekarz zdiagnozował u mnie nadżerkę która jest dosyć dokuczliwa ponieważ powoduje u mnie ból podczas stosunków i krwawienie podczas badania ginekologicznego.... Jak wyleczyć przewlekłą infekcje intymną grzybiczą? Jestem kobietą mam 29 lat. Zacznę od tego, że 2 lata temu lekarz zdiagnozował u mnie nadżerkę która jest dosyć dokuczliwa ponieważ powoduje u mnie ból podczas stosunków i krwawienie podczas badania ginekologicznego. Niedawno przeszłam zapalenie dróg moczowych, które wyszło dosyć przypadkowo po tym jak przez ponad tydzień bolała mnie głowa i byłam mocno osłabiona zrobiłam badanie moczu po którym wyszło zapalenie dróg moczowych na które dostałam antybiotyk. Z tego zapalenia dróg moczowych zrobiła mi się infekcja. Pod koniec stosowania antybiotyku na zapalenie zaczęłam odczuwać czasami lekkie pieczenie. Najpierw myślałam, że może to zapalenie nie zostało wyleczone, ale zrobiłam ponowne badanie moczu wtedy jak już czułam pieczenie i badanie moczu wyszło dobrze. Wtedy poszłam do ginekologa, który potwierdził moje obawy i okazało się, że mam infekcje grzybiczą. Lekarz przepisał mi Chlorivag. Jestem mniej więcej w połowie opakowania ale nie czuję poprawy a nawet stwierdzam, że to pieczenie chociaż lekkie przez co nie jest aż tak mocno dokuczliwe pojawia się coraz częściej nieco pomaga przepisany razem z globulkami krem Primafucourt. To pieczenie czuję bardziej na zewnątrz i lekko wewnątrz. Stąd moje pytanie jak wygląda leczenie kiedy globulki nie wyleczą mojej infekcji? Czy istnieje jakiś antybiotyk leczący przewlekłe infekcje grzybicze lub globulki o mocniejszym działaniu niż Chlorivag?. Za parę dni kiedy skończę stosowanie Chlorivagu powinien mi się zacząć okres o ile ta infekcja go nie opóźni dlatego martwię się, że tak szybko tej infekcji się nie pozbędę. Dodatkowo ta infekcja sprawia, że nie mogę zrobić cytologii i badania usg a bardzo chciała bym się upewnić czy badanie cytologiczne wyjdzie poprawnie i czy wszystkie narządy pracują mi prawidło i jakiej wielkości jest ta moja nadżerka i co dalej z nią mogę robić. Pierwszy raz mam infekcję stąd moje pytanie jak leczy się przewlekłe infekcje intymne?.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać krwawienie w 33 tygodniu ciąży?

Witam serdecznie. Jestem w 33 tygodniu ciąży. Jest to moja 3 ciąża (wcześniej miałam dwie cesarki). Dzisiaj byłam u lekarza bo od kilku dni strasznie boli mnie blizna po wcześniejszych porodac, napina mi sów brzuch, a wczoraj miałam delikatne... Witam serdecznie. Jestem w 33 tygodniu ciąży. Jest to moja 3 ciąża (wcześniej miałam dwie cesarki). Dzisiaj byłam u lekarza bo od kilku dni strasznie boli mnie blizna po wcześniejszych porodac, napina mi sów brzuch, a wczoraj miałam delikatne krwawienie. Po badaniu na fotelu ginekologicznym lekarz stwierdził, ze żadnego krwawienia nie widać, ale mimo wszystko dostałam skierowanie do szpitala na oddział patologi ciąży. Czego mogę się spodziewać? Bardzo się martwię
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę mieć endometriozę w wieku 27 lat?

Witam, co jeśli mam nieregularne miesiączki, choć to w granicach co 29 -34,każdorazowo ból przy rozpoczęciu miesiączki, silny trwający do kilku godzin (bez tabletki przeciwbólowej nie da przestaje czy ogrzewania termoforem), ból przy oddawaniu stolca-duza trudność szczególnie pierwszego dnia okresu,... Witam, co jeśli mam nieregularne miesiączki, choć to w granicach co 29 -34,każdorazowo ból przy rozpoczęciu miesiączki, silny trwający do kilku godzin (bez tabletki przeciwbólowej nie da przestaje czy ogrzewania termoforem), ból przy oddawaniu stolca-duza trudność szczególnie pierwszego dnia okresu, biegunki, dodam że mam tyłozgięcie macicy. Mam także niewielka nadżerkę wykryta po badaniu ginekologicznym i nieraz odczuwam ból przy stosunku. Czy jest możliwość że mam endometriozę?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Dlaczego mam mniej obfite miesiączki?

Mam 24 lata od pierwszego pojawiania się miesiączki moje krwawienia zawsze z początku pojawienia się okresu były obfite przez trzy dni. Rok temu spóźniła mi się miesiączka o dwa tygodnie i lekarz przepisał mi tabletki na wywołanie i po 6... Mam 24 lata od pierwszego pojawiania się miesiączki moje krwawienia zawsze z początku pojawienia się okresu były obfite przez trzy dni. Rok temu spóźniła mi się miesiączka o dwa tygodnie i lekarz przepisał mi tabletki na wywołanie i po 6 dniach dostałam okres. Od tego czasu mój okres nie jest tak obfity jak był do tej pory, mały tez nie jest, ale jednak nie ma tej krwi w takiej ilości dużej na początku okresu jak miałam przez te wszystkie lata. Z ostatnich badań ginekologicznych które robiłam wynika ze wszystko jest w porządku , leków żadnych nie przyjmuje , odżywiam się tak jak zawsze. Stad tez moje pytanie czy to normalne ze tej krwi jest trochę mniej. Dziękuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy można stosować matę shiatsu po usunięciu raka macicy?

Witam, moja mama jest 7 miesięcy po histerektomii całkowitej ze względu na raka trzonu macicy G1. Jest już zdrowa. Rezonans nic nie wykazał, badania ginekologiczne również. Teraz ma tylko co jakiś czas chodzić właśnie do ginekologa się badać. I moje... Witam, moja mama jest 7 miesięcy po histerektomii całkowitej ze względu na raka trzonu macicy G1. Jest już zdrowa. Rezonans nic nie wykazał, badania ginekologiczne również. Teraz ma tylko co jakiś czas chodzić właśnie do ginekologa się badać. I moje pytanie tutaj bo mama ma problemu z plecami czy może używać maty maskującej shiatsu ? Planuje kupić lecz nie wiem jak to jest z tym masażem po chorobie nowotworowej. Proszę o pomoc. Nie chciałabym zaszkodzić mamie.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy lekarz ginekolog może wystawić zwolnienie po zabiegu ginekologicznym?

Czy lekarz ginekolog może wystawić zwolnienie po zabiegu ginekologicznym w szpitalu dostałam tylko 1 dzień zwolnienia a czuje się zle
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Dlaczego boli mnie pod prawym żebrem w wieku 30 lat?

Witam. Od kilku miesiecy zmagam się z dyskomfortem pod prawym żebrem. Miałam dwukrotnie wykonane USG jamy brzusznej, a wynik byl prawidłowy. Badania moczu, krwi i CRP w najlepszym porządku... Od ponad miesiąca odczuwam ból w prawym dolnym kwadrancie brzucha, polaczony... Witam. Od kilku miesiecy zmagam się z dyskomfortem pod prawym żebrem. Miałam dwukrotnie wykonane USG jamy brzusznej, a wynik byl prawidłowy. Badania moczu, krwi i CRP w najlepszym porządku... Od ponad miesiąca odczuwam ból w prawym dolnym kwadrancie brzucha, polaczony z bólem lędźwi i bioder. W ginekologicznym badaniu dopochwowego USG nie wykazano zadnych nieprawidlowosci, ale Pani ginekolog zauważyła coś, co nazwała zacięciem się jelita, wlasnie po wspomnianej prawej stronie. Czy to możliwe? Przepisano antybiotyk i leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Z kolei Pani doktor rodzinna stwierdziła ze antybiotyki mi nic nie dadzą i mam powtórzyć morfologię. Od czasu odstawienia antybiotyku mam dodatkowe objawy tj. przelewanie i skurcze jelit jak przy biegunce, ale bez biegunki, dziś bylo wyproznienie 1 prawidłowe rano i za 15 minut po nim kolejne rzadkie, od tego czasu czułam sie dobrze. Pobolewanie po prawej stronie u dolu nie ustapilo. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy Nurofen mógł spowodować bezpłodność?

Witam, Moim problem są bolesne miesiączki i brak możliwości zajścia w ciążę. Po badaniach ginekologicznych min. Usg dopochwowe wyszło, że wszystko jest w porządku. Pierwsze dwa dni.okresu są dla mnie tragedią przez łącznie 2 dni wypijam paczkę nurofenu tj.... Witam, Moim problem są bolesne miesiączki i brak możliwości zajścia w ciążę. Po badaniach ginekologicznych min. Usg dopochwowe wyszło, że wszystko jest w porządku. Pierwsze dwa dni.okresu są dla mnie tragedią przez łącznie 2 dni wypijam paczkę nurofenu tj. 20 tabletek bo ból jest nie do zniesienia. Dostałam od ginekologa różne tabletki rozkurczowe czy czopki przeciwbólowe ale nie pomaga. Czy nurofen jest przyczyną braku ciąży ? Czy mógł z spowodować całkowitą bezpłodność?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza brązowy śluz po stosunku?

Witam, Mam pytanie odnośnie krwistego/brunatnego śluzu po stosunku, oraz ból podczas stosunku, ale tylko w pozycjach tyłem do partnera. Pojawił się on od niedawna, byłam u ginekologa na podstawowym badaniu, lekarz powiedział ze fizycznie jestem zdrowa i wykonał cytologię. Niestety... Witam, Mam pytanie odnośnie krwistego/brunatnego śluzu po stosunku, oraz ból podczas stosunku, ale tylko w pozycjach tyłem do partnera. Pojawił się on od niedawna, byłam u ginekologa na podstawowym badaniu, lekarz powiedział ze fizycznie jestem zdrowa i wykonał cytologię. Niestety wyniki będą dopiero za miesiąc a obawiam się ze nie uspokoił mnie po samym badaniu ginekologicznym bo po nim nie można chyba dostrzec raka szyjki macicy?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy odstawić luteinę z powodu plamienia?

Lekarz zalecił mi stosowanie Luteiny podjęzykowej z powodu braku progesteronu. Zalecana dawka to 2 razy dziennie po jednej tabletce od 16 do 25dnia cyklu. 22 dnia dostałam plamienia i o to moje pytanie czy przyjmować nadal ta luteinę czy ja odstawić? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczą moje plamienia?

Witam. Jestem jeden dzień po terminie. Wczoraj rano i w południe miałam robione badanie ginekologiczne. Od tamtej pory mam plemienia. A dzisiaj podczas kąpieli zauważyłam galaretowaty śluz z brązową krwią. Nie było tego dużo. Czy to może być czop?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty