Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Insulinoma: Pytania do specjalistów

Domowe pomiary glukozy w krwi

Dzień dobry, jestem w trakcie diagnozowania insulinomy, endokrynolog zlecił mi pomiary cukru w domu z użyciem glukometru. Otrzymane dziś wartości: na czczo: 87 mg/dl 3 h po 1. posiłku: 94 mg/dl 1 h po kolejnym posiłku: 101 mg/dl. Do... Dzień dobry, jestem w trakcie diagnozowania insulinomy, endokrynolog zlecił mi pomiary cukru w domu z użyciem glukometru. Otrzymane dziś wartości: na czczo: 87 mg/dl 3 h po 1. posiłku: 94 mg/dl 1 h po kolejnym posiłku: 101 mg/dl. Do tego objawy hipoglikemiczne - zawroty głowy, skręcanie żołądka, rozbicie, drżenie rąk. Czy powyższe objawy świadczą o hipoglikemii? Czy jest możliwość, że świadczą też o guzie insulinowym?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Nocne, zlewne zimne poty, nocne napady hipoglikemii

Witam, pod koniec zeszłego roku pojawiły się u mnie takie objawy: nocne, zlewne zimne poty, nocne napady hipoglikemii (głód, ból głowy, zawroty głowy), przyrost wagi 30 kg (przez 1.5 roku), wysokie wyniki cholesterolu. Teraz mam 25 lat,... Witam, pod koniec zeszłego roku pojawiły się u mnie takie objawy: nocne, zlewne zimne poty, nocne napady hipoglikemii (głód, ból głowy, zawroty głowy), przyrost wagi 30 kg (przez 1.5 roku), wysokie wyniki cholesterolu. Teraz mam 25 lat, moje objawy nasiliły się - nawet do 4 razy dziennie, przy tym podczas takich napadów jestem bardzo głodna, w głowie kręci mi się jeszcze bardziej, zdarza mi się podwójne widzenie i ból brzucha pod mostkiem. Czekam na badania endokrynologiczne. Czy to insulinoma?
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Co powoduje nawracające omdlenia z biegunką?

Nawracające omdlenia z biegunką Mam pytanie - jestem po operacji raka brodawkowatego tarczycy. Pooperacyjna niedoczynność tarczycy. Od kilku lat mam nawracające utraty przytomności z bólem brzucha i biegunką i wymiotami po ocknięciu, czasem jest wzywane pogotowie po jednodniowym... Nawracające omdlenia z biegunką Mam pytanie - jestem po operacji raka brodawkowatego tarczycy. Pooperacyjna niedoczynność tarczycy. Od kilku lat mam nawracające utraty przytomności z bólem brzucha i biegunką i wymiotami po ocknięciu, czasem jest wzywane pogotowie po jednodniowym pobycie w szpitalu podaniu kroplówek jest wszystko ok. Ostatnio przydarzyło mi się to na spacerze po podaniu glukozy z apteczki wróciła mi energia i siły. Lekarze podejrzewali padaczkę teraz guz insulinowy trzustki.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Pełnoobjawowe napady przy hiperinsulinizmie

Witam 7 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie hiperinsulinizm z hipoglikemia, miałam pełnoobjawowe napady, diagnostyka trwała 4 miesiące. Od kiedy przyjmuje metformine nie mam napadów natomiast towarzysza mi napady leku panicznego dosc silne z wrażeniami wZrokowymi typu Obraz jest lekko jakby... Witam 7 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie hiperinsulinizm z hipoglikemia, miałam pełnoobjawowe napady, diagnostyka trwała 4 miesiące. Od kiedy przyjmuje metformine nie mam napadów natomiast towarzysza mi napady leku panicznego dosc silne z wrażeniami wZrokowymi typu Obraz jest lekko jakby rozmyty, prZymglony. Czy jest to podstawa do diagnostyki w kierunku insulinoma?
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Co powoduje uczucie glodu i przybieranie na wadze?

Mam problem z rosnącą wagą, wszystko zaczęło się po miesiącu ćwiczeń. Nagle przytyłam 5 kg. Od tego czego czasu waga idzie w górę a co najgorsze cały czas jestem głodna. Muszę jeść co ok 3h (nie mogę jakby myśleć gdy... Mam problem z rosnącą wagą, wszystko zaczęło się po miesiącu ćwiczeń. Nagle przytyłam 5 kg. Od tego czego czasu waga idzie w górę a co najgorsze cały czas jestem głodna. Muszę jeść co ok 3h (nie mogę jakby myśleć gdy jestem głodna, jest mi jakby słabo). Ćwiczenia przerwałam. Glukoza na czczo 5.8 (norma 5.5), insulina na czczo 9.90, kortyzol 819 (norma 532, mam nerwicę). Czy to coś poważnego? Czytałam, ze taki głód ciągły może wskazywać na insulinoma (nowotwór). Wizytę mam dopiero za miesiąc.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Anna Szyda
Mgr Anna Szyda
Dr Krzysztof Dudziński
Dr Krzysztof Dudziński

Co powoduje nawracające utraty świadomości i wymioty?

Mam pytanie - jestem po operacji raka brodawkowatego tarczycy. Pooperacyjna niedoczynność tarczycy. Od kilku lat mam nawracające utraty przytomności z bólem brzucha i biegunką i wymiotami po ocknięciu, czasem jest wzywane pogotowie po jednodniowym pobycie w szpitalu podaniu... Mam pytanie - jestem po operacji raka brodawkowatego tarczycy. Pooperacyjna niedoczynność tarczycy. Od kilku lat mam nawracające utraty przytomności z bólem brzucha i biegunką i wymiotami po ocknięciu, czasem jest wzywane pogotowie po jednodniowym pobycie w szpitalu podaniu kroplówek jest wszystko ok. Ostatnio przydarzyło mi się to podczas biegania po podaniu glukozy z apteczki wróciła mi energia i siły. Lekarze podejrzewali padaczkę teraz guz insulinowy trzustki. TK, EEG nie wykazało padaczki.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Podejrzenie guza trzustki Insulinoma

Mam podejrzenie guza trzustki Insulinoma. Dotychczasowe wyniki Bilirubina (wyniki w normie), HbA1c (wynik 3.9%, 65 mg/dl), oraz badania poziomu peptydu C i insuliny wynik 13 paź u diabetologa. Pomiar glukozy glukometrem (wynik na czczo w normie) po 3 godzinach od... Mam podejrzenie guza trzustki Insulinoma. Dotychczasowe wyniki Bilirubina (wyniki w normie), HbA1c (wynik 3.9%, 65 mg/dl), oraz badania poziomu peptydu C i insuliny wynik 13 paź u diabetologa. Pomiar glukozy glukometrem (wynik na czczo w normie) po 3 godzinach od jedzenia najniższy to 77 mg/dl – czy jest to prawidłowy wynik? Czy warto we własnym zakresie zrobić CT jamy brzusznej na obecność guza Insulinoma. Czy jest sens robić badanie CT przed ostatecznymi wynikami krwi? Zwykłe czy kontrast?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Patronaty