Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie pęcherza moczowego: Pytania do specjalistów

Na jakie badania powinien udać się ojciec w celu wykrycia przerzutów?

Dzień dobry, mój ojciec miał prostatektomię radykalną 19.01. Po tygodniowym pobycie w szpitalu wypisano go do domu z cewnikiem. Po kolejnym tygodniu usunięto mu cennik i wszystko wskazywało że powróci do normy. jednakże kilka dni później pojawiło się dużo krwi... Dzień dobry, mój ojciec miał prostatektomię radykalną 19.01. Po tygodniowym pobycie w szpitalu wypisano go do domu z cewnikiem. Po kolejnym tygodniu usunięto mu cennik i wszystko wskazywało że powróci do normy. jednakże kilka dni później pojawiło się dużo krwi w moczu. Ojciec znowu trafił do szpitala i przez godzinę będąc pod narkoza (zabieg trwał tylko godzinę ze względu na sztuczną zastawke w sercu), wprowadzono przez penisa balon i poprzez jakieś podgrzewanie usuwano skrzepy z pęcherza moczowego. Z tego co mówił lekarza przyczyną krwawienia mogła być przerwana nić na szwie po prostacie i stad krew w moczu i ból. Przetloczono mu 0,7 krwi od innego człowieka. Ojciec pozostaje pod obserwacją w szpitalu, jeśli będzie krwawienie to pewnie konieczne będzie kolejne oczyszczanie pęcherza ze skrzepow. Zlecono mu pić dużo wody. Analiza wycietej prostaty wykazała gruczoloraka. Ojciec miał się stawić na wizycie dotyczącej dalszych dyspozycji w celu sprawdzenia czy nie ma przerzutów do kości i węzłów chłonnych itp. Wydaje mi się że będzie potrzebne badanie PET. Albo biopsje tych organów. Moje pytanie jak może kształtować się powikłań w postaci owych skrzepów i krwi w moczu oraz na jakie badania powinien udać się ojciec w celu wykrycia przerzutów jeśli takowe się pojawią? Ojciec 62 l. Pozdrawiam Daniel 26.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Wojciech Cieślikowski
Dr n. med. Wojciech Cieślikowski

Jak długo może utrzymywać się krew w moczu?

Jestem 30 dni po zabiegu usunięcia brodawczaka w pęcherzu moczowym. Raz na kilka dni widoczny jest większy krwiomocz. Cięcie było dość głębokie. Jak długo może utrzymywać się krew w moczu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy są przeciwwskazania do jazdy na rowerze?

Witam Mam usunięty pęcherz moczowy i gruczoł krokowy i wyłonioną urostomię. Czy są przeciwskazania do jazdy na rowerze? Od operacji minęło 1,5 roku
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co zrobić w przypadku braku wzwodu po usunięciu pęcherza?

Jak uzyskać zwód mam uzuniety pęcherz 4 lata na nic nie choruje serce zdrowe .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaka może być przyczyna takich dolegliwości u taty po operacji usunięcia pęcherza?

Witam mój tata jest po operacji usuniecia pęcherza z powodu raka złośliwego. miał wykonaną przetokę z jelita i w tej chwili ma jednostronną urostomie. operacja była ponad5 tygodni temu. Od wczoraj ma wysoką temperaturę i przy zmianie woreczka wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach. Jaka może być tego przyczyna ?

Czy polipy w pęcherzu moczowym są niebezpieczne dla zdrowia?

Dzień dobry Chciałabym zapytac i prosić o poradę , w pecherzu moczowym podczas badania usg jamy brzusznej wykryto polipa 0,6 mm lekarz mówi że to nic taqkiego i należy zostawić i obserwować, jednak boję się każdej takiej zmaiany, nie chce... Dzień dobry Chciałabym zapytac i prosić o poradę , w pecherzu moczowym podczas badania usg jamy brzusznej wykryto polipa 0,6 mm lekarz mówi że to nic taqkiego i należy zostawić i obserwować, jednak boję się każdej takiej zmaiany, nie chce aby przekształciło się to w coś grożnego, prosze powiedziec czy takie polipy w pecherzu moczowym są grożne? należy je usuwać? cierpię na colitis ulcerosa może ta choroba powoduje polipy? , co może byc przyczyną ich powstania i jak to leczyć, gdzie mam się udać , lekarz pierwszego kontaktu nie każe badań robic a ja się niepokoję . Dziękuję za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

O czym świadczy wynik badania MR u 66-latka?

Proszę o interpretację wyniku RM Tata 3 lata po usunięciu pęcherza moczowego i prostaty z powodu wykrytego raka tych dwóch narządów. W styczniu miał wykonany rezonans . Poniżej wynik: Powiększonych węzłów chłonnych, patologicznej masy w miednicy i ognisk meta... Proszę o interpretację wyniku RM Tata 3 lata po usunięciu pęcherza moczowego i prostaty z powodu wykrytego raka tych dwóch narządów. W styczniu miał wykonany rezonans . Poniżej wynik: Powiększonych węzłów chłonnych, patologicznej masy w miednicy i ognisk meta w kościach nie wykazano. Obraz tk. tłuszczowej miednicy prawidłowy. W cewce moczowej bez ewidentnych podejrzanych ognisk miejscowej wznowy. Nieco silniej, miejscowo wzmocnione ciało gąbczaste po stronie lewej na poziomie opuszki. Nie ukrywam że szczególnie to ostatnie zdanie mnie zaniepokoiło. Czy może one sugerować wznowę czy raczej stan zapalny?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczy wyciek krwi po usunięciu brodawczaków?

jestem 5 tygodni po usunięciu 2 brodawczaków pęcherza moczowego ok.5mm do dnia dzisiejszego z moczem wycieka mi krew-czy to normalne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co znaczy analiza Carcinoma urotheliale papillare?

Witam. U mojego taty (58 lat) wykryto nowotwór pęcherza moczowego. Został on usunięty metodą TURBT, a próbki wysłane do analizy. Wyniki analizy: "Carcinoma urotheliale papillare, G1/G2, low-grade, non-invasium. Brak cech naciekania zarówno blaszki właściwej jak i błony mięśniowej." Zwracam... Witam. U mojego taty (58 lat) wykryto nowotwór pęcherza moczowego. Został on usunięty metodą TURBT, a próbki wysłane do analizy. Wyniki analizy: "Carcinoma urotheliale papillare, G1/G2, low-grade, non-invasium. Brak cech naciekania zarówno blaszki właściwej jak i błony mięśniowej." Zwracam się z prośbą o interpretację wyników oraz wyjaśnienia jaką metodą najczęściej leczy się taki nowotwór.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Ryszard Magiera
Dr n. med. Ryszard Magiera

Jakie szanse na odbycie stosunku po operacji usunięcia pęcherza moczowego i prostaty?

Jestem dziesięć lat od operacji usunięcia pęcherza moczowego oraz prostaty,jaką mam szanse na odbycie stosunku z małżonką. Jakie są szanse erekcji i czy szansą jest stosowanie pompki podciśnieniowej do penisa.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy warto poddać się teleterapi w wieku 83 lat?

Czy warto poddać się teleterapi w wieku 83 lat. Mam obustronna urostomie. Wynik badania TK:rozległy naciek tkankowy obejmujący rozwidlenie tętnicy biodrowej wspólnej lewej oraz tętnicę biodrową zewnętrzną i wewnętrzną łączne wym.nacieku 73/74/77 mm pakiet powiększonych węzłów chłonnych,meta z usuniętego pęcherza moczowego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy brak wzwodu po usunięciu guza pęcherza moczowego pozostanie?

U męża zdiagnozowali guza naciekającego pęcherza moczowego. Został usunięty z całym pęcherzem i prostatą czy brak wzwodu u męża to nieodwracalne on ma tylko 40 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak obniżyć poziom kreatyniny u dorosłego?

mąż ma 351 gl kreatyniny był 3 dni dializowany jest po usunięciu pęcherza moczowego stopień 3 na osicy ma założoną kolostomię teraz badania dobre bardzo żle się czuje przy tak wysokiej kreatyninie crp 149 co dalej czy ma szansę przeżyć bardzo mało je wymiotuje mało pije
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co można zrobić przy tym nawrocie choroby?

Dzień dobry. Piszę ponownie moje zapytanie,ponieważ sprawa jest bardzo skomplikowana. Chodzi o krewna u której 2 lata temu stwierdzono nowotwora jelita grubego ,zlosliwego został on usunięty wraz z pecherzem moczowy gdyż był do niego przyklejony pojawiła się również przetoka do... Dzień dobry. Piszę ponownie moje zapytanie,ponieważ sprawa jest bardzo skomplikowana. Chodzi o krewna u której 2 lata temu stwierdzono nowotwora jelita grubego ,zlosliwego został on usunięty wraz z pecherzem moczowy gdyż był do niego przyklejony pojawiła się również przetoka do pochwy.wszystko zostało zoperowane krewna od tamtej pory była pod opieką tegoż lekarza. Zastosowano również stomie którą miała być usunięta czyli jelito mialo być zespolone po pół roku. Ten termin potem został przesunięty do dwóch lat,między czasie nie była zastosowana chemia gdyż lekarz ten cały czas twierdził że niema komórek nowotworowych. Od grudnia ubiegłego roku pojawiły się niepokojące objawy o czym lekarz był informowany,lecz na informację odpowiedział że niepokojące objawy były przed pierwszą operacją Niestety okazało się że jest nawrót choroby również z przetoka osoba jest osłabiona gdyż wszystko wychodzi przetoka lekarz ten na pytanie czy można coś zrobić milczy. Proszę zatem o opinię czy tą osobę można jeszcze próbować ratować.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mogą znaczyć problemy z seksem po usunięciu prostaty i pęcherza moczowego?

Jestem cztery lata po usunięciu prostaty i pęcherza moczowego, od tamtej pory nie mogę uprawiać seksu, czy mam jakieś szanse.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy mój partner będzie mógł uprawiać z czasem seks po operacji usunięcia pęcherza moczowego?

Mój partner jest po operacji usunięcia pęcherza moczowego od 4 miesiący ma zrobiony przeszczep z jelita czy będzie mógł uprawiać sex z czasem.W tej chwili jest załamany nawet nie potrafi okazywać uczuć
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może oznaczać stan podgorączkowy po usunięciu pęcherza moczowego?

Jestem po operacji usunięcia pęcherza moczowego 4-ty miesiąc przez cały ten czas mam stan podgorączkowy 37'2 -37'5co może być przyczyną tego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają cechy termokoagulacji o brodawkowatej powierzchni?

Witam...Co oznacza wynik histopatologicznym. Jestem po operacji usunięcia guza pecherza moczowego. "Dwa fragmenty : l 2.5x2, 2x1.5cm z cechami termokoagulacji o brodawkowatej powierzchni.Na przekroju białe, wlokniste z obszarami torbielowatymi wypełnione brunatna gęsta treścią. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Igor Madej
Dr n. med. Igor Madej

Czy mogę wypić alkohol po usunięciu guza z pęcherza moczowego?

Jestem 3 tygodnie po zabiegu usunięcia guza złośliwego z pęcherza moczowego. Czy mogę spożywać alkohol, w niedługim czasie mam wesele, nie chcę sobie zaszkodzić bo mam mieć wlewki bcg.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można współczyć po takiej operacji?

Po usunięciu pęcherza moczowego, prostaty, gruczołów nasiennych. Czy jest możliwość uprawiania seksu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Agnieszka Chomicz
Lek. Agnieszka Chomicz
Patronaty