Dzień dobry. Rozumiem, że Pani musi być bardzo ciężko. Ważne byłoby ustalenie czy to co teraz komunikuje synek swoim zachowaniem jest spowodowane jakimś zewnętrznym czynnikiem: czy np. pani może spodziewa się kolejnego dziecka? czy zmieniły się warunki, osoba czy miejsce w którym przebywa w ciągu dnia?czy zachowanie syna nie budziło wcześniej żadnych niepokojów? Uważam, że takie zachowania oznaczają jakąś frustrację związaną z niepowodzeniem w rozumieniu tego co on przeżywa. Być może w nocy jest pani bardziej dostępna dla syna i dlatego "upomina się" o to by mieć więcej kontaktu z panią i budzi się.
Na pewno byłoby pomocne zgłoszenie się do odpowiedniej osoby pracującej terapeutycznie z dziećmi, rodzicami na konsultację. Może wspólnie będzie łatwiej ustalić co takiego się dzieje i wybrać skuteczną formę pomocy.
Pozdrawiam
Zachowanie Pani synka na pewno jest sygnałem, że dzieje się coś co wymaga Pani uwagi . Może warto byłoby zacząć od wizyty u pediatry, szczególni jeśli ma Pani zaufanego lekarza. Dobrze jest na początek wykluczyć przyczynę jaka może być choroba. Kiedy coś nam dolega i źle się czujemy, w oczywisty sposób wpływa to na nasze zachowania. Odczuwanie bólu, dyskomfortu, o którym nie potrafimy powiedzieć innym może być bardzo trudną i frustrującą sytuacją. Jeśli synek jest zdrowy, to źródło jego zachowania może leżeć w zmianach jakie w jego życiu mały ostatnio miejsce. Każda zmiana, szczególnie dla małego dziecka może być trudna. Nawet jeśli nam dorosłym wydaje się niezbyt istotna, czy nawet pozytywna (przeprowadzka do nowego domu). Czy w ostatnim czasie miały w Państwa życiu miejsce jakieś zmiany? Być może w związku z nimi synek potrzebuje więcej troski, uwagi, Pani obecności. Jeśli zachowanie synka nie ulegnie w najbliższym czasie zmianie to na pewno warto byłoby spotkać się z psychologiem i wspólnie szukać jego przyczyn.
Witam, wydaje się, że z dzieckiem dzieje się coś bardzo niedobrego. Powinna się Pani zastanowić co się stało, zmieniło w jego życiu od kilku tygodni. Może zatrudniła pani opiekunkę?, może oddała dziecko do żłobka? może poszła do pracy? Małe dziecko bardzo często gwałtownie reaguje na takie zmiany w jego życiu. A może rozwija się w nim jakiś proces chorobowy? Konieczne wydaje mi się udanie się z dzieckiem do pediatry i psychologa- specjalisty klinicznego dzieci i młodzieży.
pozdrawiam
Konieczne pelne badanie neurologa i EEG
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak złagodzić emocje 14-miesięcznego dziecka? – odpowiada Mgr Ewelina Balcerowska-Mróz
- Jak radzić sobie z agresją u 18-miesięcznego dziecka? – odpowiada Mgr Paweł Bodzon
- Mało słów wypowiadanych przez 23-miesięczne dziecko – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Czy możliwy jest autyzm u 16-miesięcznego dziecka? – odpowiada Mgr Anna Tońska-Szyfelbein
- Nerwowe zachowanie 14-miesięcznego dziecka – odpowiada Mgr Agata Dusza
- Przebudzenia w nocy na mleko u 16-miesięcznego dziecka – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Dlaczego 8-miesięczne dziecko nadal tylko głuży? – odpowiada Lek. Jerzy Bajko
- Krwawienie z nosa u 16-miesięcznego dziecka a wyniki badania krwi – odpowiada Dr n. med. Jacek Tulimowski
- Jaka może być przyczyną nadmiernej agresji u dziecka? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Dlaczego 2,5-letnie dziecko budzi się z płaczem? – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
artykuły
Paniczny, niepohamowany śmiech jak u filmowego Jokera - to zjawisko nazywa się paragelia
Główny bohater filmu "Joker" miewa napady paranoic
"Nie jestem zaklinaczem dzieci. Jestem psychologiem. Uczę, jak wychowywać" - rozmowa z Michałem Kędzierskim
Pięciolatek, który podczas ataku złości demoluje m
Jeden dzień w Dziennym Domu Opieki Medycznej
Dzień zaczyna się tutaj jak w każdym prawdziwym do