Anoreksja i zwiększanie kcal w diecie

Od kilku lat choruję na anoreksję. Gdy moje BMI sięgnęło 14,1 przestraszyłam się. Przez 2 dni jadłam 1400kcal + podjadanie. Lecz gdy po tym czasie zobaczyłam na wadze prawie kilogram więcej, zastopowałam i wróciłam do "diety" - 900-1000kcal. Tycie 1kg/2 dni też jednak nie jest zdrowe. Z drugiej strony, zwiększając stopniowo - będę początkowo chudnąć. Jak powinnam się teraz odżywiać? Zwiększać kalorie powoli, ryzykując problemy zdrowotne (diagnoza: E41), czy od razu i utyć 10kg/tydzień? Pzdr

Witam, powinnaś udać się do dobrego dietetyka oraz psychologa. Dietetyk pomoże Ci ustalić odpowiedni plan żywieniowy, zaś psycholog wesprze psychicznie i ułatwi wyjście z choroby.

Zgadzam się. Proponuje nastawić się na dłuższą współpracę z dietetykiem i psychologiem, aby pomogli wyć z problemu, bez szkody dla zdrowia i tak, aby Pani psychicznie czuła się dobrze i nie stresowała, że waga skacze w górę.

Witam. Proponuję udać się do dietetyka i zarazem do psychologa potrzebuje Pani pomocy z jednej i drugiej strony.Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Bezpieczne wychodzenie z diety to zwiększanie kaloryczności o 100kcal tygodniowo. Jednak u Pani jest głębszy problem i obawiam się że nie uda się wygrać z chorobą samodzielnie. Powinna Pani szukać wsparcia u specjalistów. Zalecam konsultację z psychologiem oraz dietetykiem. W tym momencie zrobiła Pani już pierwszy krok pisząc do Nas więc należy iść za ciosem i szukać pomocy dalej. Anoreksja jest ciężką chorobą i nie jest tak łatwo się z nią uporać.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk