Apatia i zaburzenia emocjonalne

witam serdecznie.stan apatti a zaburzenia emocjonalne czy maja jakies powiązanie.jak z tego wyjść stanu i normalnie funkcjonować?stan trwa ponad 6 m-cy.jestem po traumatycznych przezyciach męża, bez wsparcia specjalistów i najblizszych. do tego dochodzi druga osoba na która przelałam swoje uczucia bez wzajemności.nie uśmiecham sie, unikam rozmów,znajomych,drażni mnie wszystko i nie mogę racjonalnie mysleć.Boje się o następny dzień co mi przyniesie.

Pisze Pani, że w ostatnim czasie doświadczyła Pani bardzo stresujących sytuacji, to wydarzenia, które mogły mocno nadwyrężyć siły obronne psychiki. Nie zawsze w sposób naturalny możemy wrócić do równowagi po stresie. Często potrzebujemy wesprzeć się o bliskich, a czasem skorzystać z pomocy fachowców.
Proponuję wizytę u psychologa lub psychoterapeuty.
Życzę powodzenia.
Elżbieta Pniewska