Autoagresja i nocne napady paniki u starszej osoby

Znajoma (ok.65 lat) od kilku lat "wariuje" w nocy, np. śni się jej, że z kimś walczy, ubiera, tańczy, krzyczy, rozmawia z kimś itp. miota się po całym pokoju, robiąc sobie przy tym krzywdę, np. skręci nogę w kostce, rozbije głowę o szafkę, podbije sobie oko, itp. Wie, że się dziwnie zachowuje, ale nie może przestać. Po przebudzeniu jest świadoma tego co robiła. Proszę o poradę do jakiego specjalisty się udać, lekarz rodzinny skierował ją do neurologa, dostała leki nasenne, które nie pomagają.
ponad rok temu

Dzień Dobry Pani,

Wskazana byłaby pełna diagnostyka neurologiczna i neuropsychologiczna, skierowanie może wydać lekarz pierwszego kontaktu.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com