Bezpieczeństwo środków na zwiększenie masy

Czy środki na zwiększenie masy (np. Mutant Mass) mają skład, który można uznać za bezpieczny dla osób, które mają problemy zdrowotne. Mam 23 lata, ważę ok. 50 kg i chciałbym przytyć. W dzieciństwie miałem problemy - m.in. nietolerancja mleka i glutenu.

Jeżeli chodzi o odżywki, to trzeba po prostu sprawdzić jak się Pan po nich czuje. Czy występują jakieś problemy trawienne.

Radziłabym jednak wybrać się do dietetyka, który dobierze odpowiednie suplementy do Pana aktywności fizycznej. Niekontrolowane branie takich środków może mieć negatywne skutki zdrowotne.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Witam, ja niestety nie jestem zwolenniczka przyjmowania tego typu poduktów podczas diety na przyrost masy ciała. Najważniejsza jest dieta pojagajaca na ustaleniu odpowiedniej porcji białkia, yłuszczów i węglowodanów w diecie, a także dobry ich rozkład w ciagu dnia oraz zmiana nawyków zywieniowych. To daje najlepsze efekty i długotrwałe.
Pozdrawoa,