Brak tematów do rozmowy u nieśmiałego 20-latka

Witam! Mam problem. Mam 20 lat i za nic w świecie nie potrafię znaleźć tematów do rozmowy. Jestem strasznie nieśmiały swoją drogą i nawiązywanie kontaktów nigdy nie było moją mocną stroną. Gdy przebywam w towarzystwie kilku osób to jest ok, lecz gdy zostaję z kimś sam na sam to po prostu nie wiem o czym mam z taką osobą rozmawiać. Właśnie dlatego nigdy nie byłem blisko z żadną kobietą. Po niecałej minucie wyczerpują się wszystkie tematy do rozmowy i nastaje niezręczna cisza. Prosiłbym o pomoc.

Mgr Agnieszka Urzynicok

Podjęcie psychoterapii mogłoby pomóc rozwiązać trudności związane z nieśmiałością. Jeśli chodzi o tematy do rozmowy, to może Pan na przykład przygotować sobie na spokojnie wcześniej listę takich tematów, a później spróbować ją zapamiętać. Może to ułatwić rozmowę w kolejnej takiej sytuacji.

Dzień dobry, warto się zastanowić co jest przyczyną problemów ze znalezieniem "tematów" podczas rozmowy, być może zbyt mocno koncentruje się Pan na sobie podczas takich kontaktów, chce Pan skontrolować sytuację która jest nie do skontrolowania. Jeżeli nasilenie tego problemu jest na prawdę duże i trwa od długiego czasu, radzę udać się na konsultację z psychologiem, który pomoże zaplanować dalsze kroki. Pozdrawiam.