Bunt dwulatka i przeklinanie

Witam mam 24 lata i mam 2 i pół letniego Kacperka. W tej chwili nie pracuje ale taty Kacperka nie ma całymi tygodniami bo taka ma prace. Mój synek od pewnego czasu zaczął bardzo broić na wszystko się nie zgadza a co najgorsze zaczął przeklinać , to są pojedyncze słowa a ja nie wiem jak mam do niego dotrzeć tłumacze mu że tak nie wolno a jak to nie działa dostanie kare albo klapsa ale on wtedy się robi bardziej nerwowy i jeszcze bardziej przeklina próbując zrobić mi na złość.Pozdrawiam

Warto także się przyjrzeć, skąd wzięły się podobne zachowania- być może na podwórku albo budowie w okolicy? Czasem nie wiemy, gdzie maluszek usłyszał i nauczył się i wtedy jest trudniej unikać takich miejsc, zawsze jednak warto próbować odnaleźć źródło.

dwu i pollatek NIGDY nie robi na złosc, nawet jesli to tak wyglada...nie ma takich mozliwosci intelektualnych, bo nie mysli jeszcze abstrakcyjnie (od 5-7 lat dziecko robi cos z intencja...).jak cos robi, to ma powod, tylko my go nie widzimy...najczesciej rozładowywuje napiecie, ktorego ma mnostwo.(nie jest to łatwy wiek).jak bedzie mu Pani zwracac uwage, to on tego nie zapamieta a tylko wzmocni Pani takie zachowanie... przeklinac nauczyl sie slyszac doroslych... dziecko w tym wieku uczy sie patrząc na rodzicow jak na lustro. polecam ksiazke "jak mowic do dzieci, zeby słuchały, jak słuchac, zeby mówiły" oraz poczytac cos na temat rozwoju dziecka.kazdy wiek ma swoje charakterystyczne cechy, zachowania, problemy tzw.rozwojowe.pozdrawiam Violetta Ruksza