Ciągła potrzeba snu u 27-latki

Witam,jestem kobietą,mam 27 lat,to kolejny moment w moim życiu kiedy myślę o moich problemach ze snem. Jest kilka rzeczy które mi przeszkadzają.Śpię z przymrużonymi oczami, jak dla mnie to w sumie mały problem,najgorsza jest ciągła potrzeba snu,jestem wiecznie zmęczona,trwa to zbyt długo i jest dość męczące.Dodam,że do 15 roku życia lunatykowałam,miałam koszmary senne,niekiedy omamy.Nie wiem czy to zwykłe lenistwo i niechęć do zwykłych czynności,czy jednak mam jakieś problemy.Proszę o odpowiedź

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Witam
Problemy ze snem są bardzo męczące, nie czuje się Pani wypoczęta po śnie z przymrużonym oczami. Ale Pani stan nie trwa od wczoraj, a trwa już bardzo długo. Domyślam się, że jest to tylko objaw jakichś wewnętrznych nierozwiązanych problemów. Wydaje mi się, że powinna Pani udać się do psychoterapeuty, aby rozmawiać z kimś na ten temat, ale leczenie psychoterapią jest skuteczne ale długotrwałe, więc jednocześnie powinna Pani skonsultować swój problem z psychiatrą, który po wnikliwym zapoznaniu się z i postawieniem diagnozy na jakim tle Pani cierpi na zaburzenia sny, da Pani jakieś leki, które pozwolą Pani wypocząć.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Warto skontaktować się z lekarzem Zaburzenia snu ( a także senność nawet po prawidłowym przespaniu nocy i braku innych zewnętrznych przyczyn zwiększonej potrzeby snu) mogą wskazywać na różne problemy czy choroby (np. problemy z tarczyca, poziomem cukru itp) a także problemy natury psychicznej (np. neurastenia, depresja). Lekarz rodzinny powinien dać skierowanie na badania i polecić kolejne kroki (neurolog, endokrynolog, psychiatra..)