Ciągłe zmęczenie i senność u partnera

Witam, Potrzebuję pomocy w sprawie mojego partnera (26 lat). Od miesiąca jest notorycznie zmęczony i bardzo senny. Od tygodnia jest na urlopie, ale jest gorzej. Ogólnie ma problem z członkami zespołu (jest muzykiem), pracy nie ma ciężkiej, ale go męczy. Od kilku dni nic mu się nie chce, jest apatyczny, senny, bez życia. A od dwóch dni wobec mnie jest wręcz oziębły. Wczoraj rozmawialiśmy. Obojętny, wzrok zamyślony, nie reagował na dotyk. Jednak zapewniał, że uczucia do mnie są niezmienne.
ponad rok temu

Dzień dobry
Mślę, że najważniejsze jest to co napisałaś - " rozmawialiśmy" i zapewniał, że uczucia do mnie są niezmienne", od tego bym zaczęła. Bardzo dobrze, że rozmawiacie, natomiast To, że jest senny zmęczony to może być reakcja na nic nie robienie - jeśli jest człowiekiem aktywnym, tym bardziej ,że jak opisałaś jego praca może być motorem w jego życiu. Niektóre osoby mogą tak reagować na bezczynność. A jak było na poprzednim urlopie? Mężczyżn i nie tylko oni, kiedy są wyrwani ze sojego rytmu muszą się przystosować do zmienionej sytuacji. Jeśli nadal będzie tak samo najpierw porozmawiaj z nim. Pozdrawiam

Dzień dobry!
Wspomina Pani, że nagłą zmianę zachowania partnera zauważyła Pani miesiąc temu. Czy była to zmiana nagła, z dnia na dzień? Czy też stopniowa i nastrój partnera przez kilka dni, tygodni był wciąż coraz i coraz gorszy?
Czy sam partner zauważa problem? Wie, że czuje się gorzej i sprawia takie wrażenie, które poważnie niepokoi jego bliskich? Ma świadomość "bycia chorym", czy też ignoruje swój stan lub nie dostrzega go?
Czy to, jak partner prezentuje się obecnie (senność, apatia, ciągłe zmęczenie) jest diametralnie różne od tego, jakim generalnie jest człowiekiem i jakie wrażenie sprawiał dotąd w poprzednich miesiącach i latach, od kiedy znają się Państwo?
Czy w taki sam sposób partner zachowuje się przez całe dnie i wobec wszystkich spotykanych ludzi? Czy raczej zauważa Pani, że szczególna apatia i oschłość pojawia się tylko w relacjach między Wami?
Z pewnością te i wiele innych pytań zada specjalista, jeśli partner zdecyduje się porozmawiać z kimś o swoim stanie, odnaleźć jego przyczynę i znaleźć sposób powrotu do lepszej kondycji.
Przyczyn tak nagłej zmiany może być kilka, między innymi:
- choroba somatyczna, która wymaga diagnozy lekarza
- zaburzenia nastroju, np. stan depresyjny, który wymaga diagnozy psychologa
- konkretne trudne wydarzenia (np. konflikt, problem finansowy, kłótnia między Wami), które w ostatnim czasie miały miejsce w życiu partnera, które wpłynęły na jego kondycję w tak znaczący sposób