Co mam zrobić?

Witam serdecznie!!! Nigdy tego nie robiłam, ale może to i błąd... mam poważny problem ze sobą, zawsze byłam niezwyciężona, pełna energii i uśmiechu na twarzy, od jakiegoś czasu przestałam taka być, nawet nie wiem czemu, wszystko ze starej mnie zanikło. U ludzi widzę tylko zawiść i fałszywość, a sama taka się robię, w domu cały czas się wyżywam na bliskich, a przede wszystkim na mężu, przeprowadziliśmy się do moich rodziców i od tego momentu nie da się ze mną wytrzymać!!! ja już ze sobą też nie...

Doszło nawet do tego, że wczoraj mąż się wyprowadził, bo zrobiłam kolejną bezsensowną awanturę. Nie widzę sensu w śmianiu się ani w potrzebie bycia z innymi ludźmi, tęsknię za tamtą ja, a nie potrafię do niej wrócić, choć tak bardzo chcę... Nie wiem już co mam robić ze sobą, żeby wszystko było jak kiedyś. Jak mam w siebie uwierzyć? Jak mam wierzyć w cały świat, który tak bardzo kochałam, nie wiem nawet czemu się tak ze mną stało? I kiedy? Pozdrawiam serdecznie, benunia.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Myślę, że trudne sytuacje, ktore miały miejsce w ostatnich dniach, w szczególności wyprowadzka męża, bardzo negatywnie odbiły się na stanie Pani psychiki, ocenie swojej osoby i rzeczywistości. Myślę, że powinna Pani udać się do lekarza psychiatry, który byłby w stanie określić, jaki charakter mają obniżenie nastroju i zmiany w Pani zachowaniu. Lekarz po zbadaniu Pani mógłby również określić, czy wskazana w Pani przypadku byłaby psychoterapia i ewentualnie określić, jakiego rodzaju leczenie przyniosłoby Pani najwięcej korzyści. Trudno mi oceniać Pani stan bez osobistej rozmowy z maila, wnioskuję jednak, że przydałoby się Pani nauczenie się efektywnych sposobów rozładowywania napięcia wewnętrznego i radzenia sobie ze stresem. Z pewnością pomocne w tym zakresie byłyby wlaśnie sesje z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie