Co może oznaczać ciągłe napięcie i wybuchowość?

Dzień dobry, Czego objawami mogą być: - ciągłe napięcie i nerwowość, - antycypacja gwałtownych zdarzeń (np. czyichś wybuchów złości), - emocjonalna chwiejność w odpowiedzi na agresywne zachowania innych osób, - ciągłe lęki przed podejmowaniem nawet najprostszych działań (jak wysłanie niniejszego pytania), które mogą wprowadzić choćby "drobne" zmiany (zwłaszcza jeśli nie potrafię dokładnie przewidzieć konsekwencji) - zarówno w świecie zewnętrznym, jak i wewnętrznym, - niezdecydowanie wobec tego w jaki sposób żyć - czy ufać swoim myślom i emocjom oraz kierować się nimi, czy też nie ? I co można z tym zrobić? Jestem w oczekiwaniu na terapię, ale rozpocznie się ona dopiero za ok. rok (przy dobrych wiatrach).

Dzień dobry! Przyczyn może być kilka, trudno bez poznania dokładnych objawów postawić diagnozę. Nie wiem, z jakiego powodu musi Pan czekać ponad rok na terapię, Pana trudności wymagają zajęcia się nimi jak najszybciej.