Co myśleć o tej agresji u partnera?

Mój partner ma niekontrolowane ataki Gniewu złości najczęściej pojawia się nagle, z byle powodu, nawet drobnostka potrafi wyprowadzić go z równowagi, nie potrafi wówczas nad sobą panować - miedzy innymi demoluje wszystko co wpadnie mu pod reke. Wszystko zaczeło sie od momentu gdy dowiedział sie ze zostanie ojcem. W maju okazało sie ze zostaniemy rodzicami. Od tamtej pory nie potrafi nad soba panować. Ja jako partnerka pomimo prób nie jestem w stanie go uspokoić mimo że próbuje, wpada w szał, który kończy się dopiero kiedy, że tak powiem, porządnie się wyżyję. Po wszystkim partner bardzo wszystkiego żałuję, wstydzi się swojego zachowania, przez które cierpi i on, ja i nasze dziecko które juz za chwile przyjdzie na świat. Dochodzi również do sytuacij gdzie uspokoi sie wyżyje sie i przeprosi. Ja jako partnerka matka jego dziecka chce mu pomóc tylko że, każdy widzi ze to ja jestem jego problemem i że ja wpływam na to że on tak sie zachowuje. Ja za każdym razem próbuje z nim porozmawiać. Zauważyłam, że te napady agresji pojawiają się głównie wtedy, kiedy spadnie mu talerz czy inna rzecz domowa Lub cos nie pójdzie po jego myśli wtedy wpada w szał i demoluje wszystko. Czy odseparowanie od siebie było dobrym pomysłem? bo niestety byłam zmuszona mimo że nie chciałam aby na jakiś czas zostawić go samego ale mi z tym jest bardzo źle. Bo z tego powodu cierpi tylko dziecko. Bardzo go kocham i nie chcę go stracić, ale nie potrafię sobie sama poradzić z jego problemem na czym najbardziej cierpi nasze dziecko. Co powinien zrobić? U kogo szukać pomocy? Wybrać się najpierw do psychiatry, czy do psychoterapeuty? Z góry dziękuję za odpowiedź

Tak silne wybuchu gniewu u dorosłego mężczyzny, któremu wcześniej się to nie zdarzało (i nie jest stałą strategią regulacji emocji negatywnych) mają prawo niepokoić. Sugerowałbym konsultację z lekarzem psychiatrą, który powinien wskazać dalsze kierunki poprzedzone kompleksową diagnostyką i wykluczeniem czynników somatycznych jako źródeł problemów. Być może wskazana będzie psychoterapia, ale te decyzje powinny zostać podjęte po spotkaniu z lekarzem.