Co na nerwowy charakter?

Jestem za nerwowa. Pije melisę, biorę jakieś ziołowe tabletki, ale nic nie pomaga. Co mam zrobić??

Dzień dobry!

Pracą nad cechami osobowości - uświadamianiem sobie ich, analizą mechanizmów utrwalania skłonności i zachowań oraz planowaniem zmian - jest psychoterapia.
Przyjmowanie ziołowych środków zazwyczaj nie szkodzi, ale też nie leczy - przede wszystkim nie leczy przyczynowo.
Niestety (albo na szczęście) człowiek ma wpływ na swoje zachowania i może je sam zmieniać, modelować. Kiedy stawiamy sobie jakiś cel (np. lepiej panować nad trudnymi emocjami, nie być agresywną, rozwinąć w sobie spokój), możemy osiągnąć go własną pracą.
Może Pani zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!