Dzień dobry,
stan, który Pan opisuje może być związany z jakimś trudnym wydarzeniem z Pana życia. Proszę się zastanowić, czy w ostatnim czasie nie doświadczył Pan problemów, ciężkiej sytuacji, która mogła to wywołać? Być może dopiero teraz zaczyna Pan na poziomie psychicznym oraz somatycznym odczuwać ich skutki, trudne emocje i uczucia. Może były one "skrywane" przez wiele lat i znalazły swoje ujście teraz, bądź zostały wywołane jakimś bodźcem. Warto udać się na konsultację do psychologa bądź psychiatry. Wizyta u specjalisty na pewno pomoże Panu zdiagnozować przyczynę tego stanu, który Pan w tej chwili odczuwa.
Pozdrawiam.
Witam,
Analizując Pana wpis nasuwa mi się pytanie o przyczyny tak silnego stresu jakiego Pan doświadcza. Warto przyjrzeć się bliżej temu co dzieje się w Pana życiu co wywołuje reakcję stresową. Nieumiejętne radzenie sobie ze stresem powoduje pogorszenie samopoczucia fizycznego i psychicznego, obniżenie jakości życia oraz funkcjonowania. Sny, których Pan doświadcza mogą być projekcją Pańskich obaw oraz stanu emocjonalnego, w którym aktualnie Pan funkcjonuje. Rozumiem, że przykre sny powodują problemy z zasypianiem i ogólnie jakością snu - to naturalne i ma oczywiście związek ze stresem jakiego Pan doświadcza. Poczucie osamotnienia, o którym Pan pisze pozwala mi wnioskować, że nie omawiał Pan z nikim swoich trudności.
Zachęcam aby znalazł Pan w swoim otoczeniu osobę zaufaną, która wysłucha Pana problemów. Jeżeli nie ma Pan takiej osoby warto skorzystać z pomocy psychologa. Psycholog jest osobą bezstronną, obiektywną i nieoceniającą. Wielu ludzi ma różne problemy w życiu. Każdy problem czy trudność wywołuje pewną reakcję emocjonalną. Jeżeli tych emocji jest zbyt dużo i w dodatku są tłumione wewnątrz skutkuje to zmianą samopoczucia na gorsze.
Myślę, że nie ma potrzeby aby w tej chwili korzystał Pan z usług psychiatry.
Korzystając z pomocy psychologa dojdzie Pan do źródła swoich problemów i pogorszenia samopoczucia, wypracuje Pan efektywne sposoby radzenia sobie ze stresem i emocjami, co poprawi komfort Pańskiego życia. To nie jest nic wstydliwego. Sięganie po pomoc innych osób, także specjalistów jest oznaką odpowiedzialności za siebie, swoje życie i zdrowie.
Powodzenia!
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Problemy z nauką, uczucie samotności, nerwowość i trudności w wyrażaniu emocji u 24-latka – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Lęk po obudzeniu i koszmary senne – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Stres, napady lęku i obawy przed życiem – odpowiada Mgr Małgorzata Bukowska
- Napady płaczu, myśli samobójcze - co mi jest? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Samotność po śmierci dziewczyny – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Czy moja partnerka może mieć Borderline? – odpowiada Mgr Marcin Goluch
- Poczucie samotności a depresja – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Jak poradzić sobie z tym złym nastrojem i uczuciem samotności? – odpowiada Mgr Bartosz Neska
- Napady szału i ataki u nastolatki – odpowiada Dr Marta Melka-Roszczyk
- Dlaczego czuję napady agresji? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej