Co powinnam robić, by czuć się lepiej?

Dobry wieczór.Mam stwierdzony ZSP i często nie potrafię sobie poradzić czując strach przed różnymi sytuacjami i jestem,a raczej bywam często osamotniona czuję się też odrzucona przez ludzi,ale zastanawiam się czy jest to wpływ mojego współmałżonka,który jest agresywny i często atakuje mnie nie tylko słownie czy przez między innymi otoczenie?I czuje się przez to fatalnie i tak jest to mało powiedziane.Często lepiej czuję się od południa.Co powinnam zrobić by czuć się lepiej?Nie chce psychotropów

Dzień Dobry Pani,

Przeżyła Pani uraz, na który odpowiedzią jest Zespół stresu pourazowego, i wszystko to , co i jak Pani przeżywa, jest jego efektem.

Przykro mi, kiedy przeczytam, że czuje się Pani osamotniona, odrzucona, a Pani Mąż zachowuje się agresywnie - według mnie Pani Mąż stosuje wobec Pani przemoc werbalną, psychiczną a może i fizyczną?

Właśnie w tym trudnym dla Pani emocjonalnie okresie bardzo ważne dla zdrowienia, jest wsparcie emocjonalne, fizyczne i duchowe Pani Współmałżonka i osób najbliższych.

Co można w Pani sytuacji poradzić?

Proszę nie zostawać ze swoją samotnością samej, proszę zwrócić się o pomoc, do koleżanki, do kogoś z rodziny, do których ma Pani zaufanie, którym mogłaby Pani zwierzyć się, opowiedzieć o tym, co u Pani w domu...

Przede wszystkim proszę sięgnąć po profesjonalną pomoc do Ośrodka interwencji Kryzysowej - są takie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu (w większych aglomeracjach) gdzie bezpłatnie, po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy, otrzyma Pani skuteczne wskazówki, w jaki sposób poradzić sobie z reakcjami przemocowymi Pani Męża.

Proszę się nie wstydzić, to Pani Mąż powinien...

Jest druga możliwość - skorzystanie z usług psychologa (potrzebuje Pani rozmowy i wsparcia), żeby mogła Pani na nowo nauczyć się radzić sobie i mogła zredukować emocje negatywne związane z Pani obecną sytuacją.

Proszę o tym pomyśleć i nie zwlekać.

Jeśli miałaby Pani życzenie ze mną porozmawiać, zapraszam serdecznie do rozmowy telefonicznej lub na Skype.

Życzę Pani siły wewnętrznej do zadbania o siebie, właśnie teraz, kiedy jest trudno...

Irena mielnik-Madej
Tel. 502 749 605

Witam Panią
Bardzo często bolesne, traumatyczne zdarzenia
z przeszłości uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania
i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i rodzi frustrację i poczucie przygnębienia.
Sytuacja w domu nie pozwala Pani na powrót
do równowagi wewnętrznej.
Z Pani opisu wynika, że nie może Pani liczyć
na wsparcie rodziny czy znajomych.
Dlatego ważne jest, żeby podjęła Pani psychoterapię.
Zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii.
uwzględniającej wszystkie Pani problemy i potrzeby.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl