Co robić z tymi kołataniami serca na tle nerwowym?

Witam . Mam 25 lat i od roku jestem mamą i mężatką. Między mną a mężem nigdy nie było idealnie , ale od ostatnich wydarzeń odczuwam lęk , kołatanie serca , mam wrażenie ze zaraz zemdleje . Chodzimy na terapie małżeńską , ale odbyła się dopiero 1 terapia . Mianowicie ten lek uaktywnia się jak pomyśle o mężu , ze zaraz wróci z pracy i muszę się z nim spotkać . Wydaje mi się ze ostatnie wydarzenia to spowodowały . Mąż ostatnio bardzo się o wszystko czepiał , czułam się poniżana , wszystko musi być tak jak on chce , mówi mi jaka mam być i co mam robić , od ubierania się do bycia matką, bo mój mąż uważa ze byłby lepszym ojcem i matka jednocześnie ode mnie . Ja czuje się ciagle gorsza, mam bardzo niskie poczucie własnej wartości . Mój mąż decyduje za mnie , bo uważa ze wie lepiej co dla mnie jest lepsze . Czy powinnam pójść dodatkowo na indywidualna terapie czy mogę opowiedzieć o swoich lekach na terapii dla par ? Dziękuje za odpowiedz

Bardzo dziękuję Pani, że zwróciła się Pani do ABC zdrowie. Kołatanie serca o którym Pani pisze najprawdopodobniej związane jest z sytuacją w domu. Proponuję więc aby odważnie powiedziała Pani o wszystkich nieporozumieniach z mężem na terapii małżeńskiej. Proszę się uzbroić w odwagę i szczerze powiedzieć o zarzutach które mąż ma do Pani. Dobrze było by gdyby Pani spróbowała podnieść swoją samoocenę, pomoże w tym terapeuta. Ważne jest że na terapie z Panią chodzi mąż. Proszę zagłębić się też w lektury które są związane z podniesieniem samooceny, i być dumną z tego że jest Pani mamą, że urodziła Pani dziecko, że jest Pani mężatka, i młodą kobietą. proszę codziennie w sobie znajdować taką część działań z których będzie Pani zadowolona. I wtedy warto powiedzieć sobie dziękuję że to zrobiłam. Nie trzeba mówić tego głośno wystarczy o tym pomyśleć ale robić to często. Takie podziękowanie w myśleniu jest jak dyplom za wykonaną prace, im więcej tych dyplomów w ciągu dnia tym lepiej. Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie życzę powodzenia.