Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy takie zachowanie synka w żłobku?

Nieśmiałość w zlobku Witam, mam synka 2.5 lat. Od września chodzi do żłobka, jednak od czerwca chodzi regularnie bo wcześniej dużo chorował. Panie w zlobku powiedziały ostatnio, że antos jest bardzo wycofany, nie chce bawić się z rówieśnikami, nie chce brać udziału w wspólnych zajęciach. Zabiera często dzieciom zabawki. Do żłobka chodzi chętnie , jednak pod drzwiami do sali pod drzwiami robi się bardzo nieśmiały. Na codzień jest bardzo uśmiechniętym i żywym dzieckiem. Zaczyna skaładac proste zdania, potrafi powiedzieć co chce w danym momencie. Gdy wychodzimy na plac zabaw reaguje na dzieci; uśmiecha się do nich, szuka kontaktu wzrokowego, bawi się raczej równolegle. Bardzo. Niepokoi mnie jego zachowanie w zlobku i chciałabym jakoś mu pomóc, żeby chwilę tam spędzone były dla niego miłe. Pozdrawiam.
KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Ciemieniucha związana jest z nadmierną pracą gruczołów łojowych u niemowlaków. Jej objawy są zmiany na skórze głowy dziecka. Obejrzyj filmik i sprawdź, jak się jej pozbyć.

Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Dzień dobry!

Trudno powiedzieć tak jednoznacznie z czego może wynikać taka nieśmiałość akurat w żłobku. Może to być spowodowane dłuższa przerwą i teraz potrzebny jest czas na zaaklimatyzowanie się. Widocznie Pani dziecko potrzebującego tego czasu więcej.

Jeśli w innych miejscach nie ma takiego problemu to warto dokładnie popytać wychowawcę jak owa nieśmiałość wyglada, co dokładnie rozumieją mówiąc, że jest wycofany.

Pozdrawiam Agata Majda

zapraszam w razie pytań

www. pracowniaterapeutyczna.eu

agatamajda@icloud.com

Pedagog, terapeuta, coach.
0

Witam Panią,

Pisze Pani że synek z chęciom chodzi do żłobka. Jego zachowanie może wynikać ze stresu, który jest spowodowany dużą ilościom dzieci i zabawek w jednym pomieszczeniu. Warto powoli go przyzwyczajać do tych sytuacji, nie przymuszając do jakiś specjalnych działań. Proszę porozmawiać z nauczycielkami aby powoli zachęcały synka do aktywności. Po jakimś czasie znajdzie sobie ulubionego kolegę lub Panią, i to najprawdopodobniej rozwiąże jego problemy. Najważniejsze że dziecko z chęciom idzie co dzień na zajęcia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy