Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy należy zmienić przedszkole?

Witam.Dziecko ma 3 latka,od pierwszego roku uczeszcza do tego samego zlobka 2xtydz.Od poczatku nie bylo problemow z zaklimatyzowaniem,wrecz przeciwnie.Synek jest indywidualista z silna wola.Nie lubi robic nic na zawolanie.Opiekunka przedszkola zasugerowala zachowania autystyczne,wykluczone pozniej przez specjalistow.Specjalisci stwierdzili jednak,ze jego zachowanie w zlobku jest tak jakby "nieobecne".Czy powinnam rozwazyc zmiane?Czy moze nie do konca jest tam szczesliwe?Dziekuje
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Wybór odpowiedniego przedszkola

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wyborze przedszkola dla dzieci autystycznych.

Witam Panią, zbyt krótki opis, żeby mozna było zorientować się, na czym polegają trudności w funkcjonowaniu dziecka w żłobku. Może należałoby zastanowić się, czy dziecko faktycznie jest już dojrzałe do przebywania w tego rodzaju placówkach? Może oźle się tam czuje, stąd broni się przed trudnymi emocjami, uciekając w "wycofanie". Zastanowiłabym się nad tym, czy Pani przypadkiem nie odseparowała zbyt wcześnie od siebie synka? Może zamiast w pierwszym roku życia oddawać go do żłobka, należało mu nieco więcej czasu poświęcić?

0

Witam, ma Pani wątpliwości co do zachowania syna, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem dziecięcym. Aby zastanowić się nad tą sytuacją potrzebna jest dłuższa rozmowa i obserwacja dziecka. Ze swoje strony, proszę obserwować jak dziecko się zachowuje w domu, na podwórku, w przedszkolu, czy są jakieś różnice. Czy wycofanie wiąże się z lękiem, nieśmiałością, sytuacyjnie. Rozmawiać z synkiem na ten temat, poświęcać mu swoją uwagę. Przesyłam link do artykułu: http://www.edupress.pl/warto-przeczytac/art,456,dziecko-bierne-spolecznie.html
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Jeśli specjaliści wykluczyli autyzm i inne zaburzenia to może warto przyjrzeć się temu co dzieje się w przedszkolu. Porozmawiać z nauczycielami, dopytać jak wygląd dzień, czym dziecko się zajmuje, co oznacza ta nieobecność, czy ma kolegów, czy chcą się z nim bawić. Czasem dziecko jest wykluczone z grupy przez rówieśników i nauczyciel nawet o tym nie wie. Trzeba zaobserwować i zastosować jakieś strategie by dziecko odnalazło się w przedszkolu. To jest rola nauczycieli. Państwo jako rodzice jednak decydują czy dziecko będzie chodziło tu czy gdzieś indziej. Jeśli w innym mieści poprawi się funkcjonowanie dziecka to może warto rozważyć zmianę.
Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Pedagog, terapeuta, coach.
0

Dzień dobry.Pisze Pani, że synek to indywidualista z silną wolą, ale nie rozwinęła Pani co to znaczy.Podaje Pani mało informacji, na pewno cenne są uwagi wychowawców przedszkola, bo widzą dziecko na tle grupy.Polecam pełną diagnozę dziecka w poradni, ponieważ wskazuje Pani, że dziecko uczęszcza do placówki tylko 2x tydzień.Powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy