Co zrobić, gdy chłopak jest chorobliwie zazdrosny?

mam taki wielki problem .. mam chłopaka który ma 17 lat i jest strasznie zazdrosny zabrania mi mieć facebooka fotki i wgl to jest masakra jakaś . nie pozwala mi na nic i nie moge z nikim rozmawiac chodzę do szkoły i mam tam znajomych to jak mu ne odp na czas na sms-a to mówi pożegnaj się ze Sebastianem . Strasznie mnie to nie pokoi i nie wiem co moge z tym zrb a potrzebuje pomocy . nie potrafie pisac do niego słodko i , że go kocham przesto prosze o pomoc . ;(
ponad rok temu

Witam. O ile zazdrość idzie w parze z miłością, o tyle chodzi o jej umiar, że po prostu się czuje zazdrość bez nawet powodów do niej. Natomiast to co tu jest wypisane to już zabieranie komuś wolności, zawłaszczanie sobie osoby więc też przemoc psychiczną.
Absolutnie nie należy pozwalać na takie traktowanie siebie.
Magdalena Brabec

Mgr Magdalena Brabec

W takich sytuacjach warto się zastanowić nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze czy naprawdę tego typu zachowanie nam przeszkadza. Czasem jest tak, że czyjaś zaborczość zmienia nasze życie w koszmar, ale w głębi duszy możemy być z tego zadowoleni, że jesteśmy dla kogoś całym światem. Są osoby, które potrafią znieść bardzo dużo, by podtrzymać taką relację, nawet swoim kosztem. Z drugiej strony warto pomyśleć o tym, czy sami nie prowokujemy takich reakcji. Często jest bowiem tak, że odsuwamy się od drugiej osoby, chcemy żyć tak, jakby jej nie było, rozmawiać z kim nam się podoba. Są osoby, które na takie zachowanie reagują bardzo nerwowo. Warto zwrócić na to uwagę.
W każdej sytuacji warto rozmawiać z drugą osobą o swoich odczuciach, cierpliwie i z uwagą tłumaczyć swoje decyzje. Jeśli czujemy, że druga osoba wciąż nie radzi sobie ze swoimi emocjami i nie jest to wywołane naszym zachowaniem, warto poruszyć kwestię wizyty u psychologa.