Co zrobić, jeśli na studiach nie czuję się bezpiecznie?

Mam 20 lat. Jestem po pierwszym roku studiów stacjonarnych, od samego początku chciałam przenieść się na studia zaoczne. Kierunek który studiuje jest interesujący i przyjemny, lecz niestety nie przyszłościowy. Dochodzi do tego jeszcze moje przywiązanie do domu i do Mamy, wiem że czas dorosnąć itd. Słyszałam to już setki razy. Jednak na studiach nie czuję się bezpiecznie, i odliczam dni do kolejnego piątku. Co zrobić, jak sobie z tym poradzić? Co jest ze mną nie tak? Proszę o pomoc

Witam serdecznie,
Postaraj zastanowić się, dlaczego nie czujesz się bezpiecznie na studiach. Czy czujesz się samotna, brakuje Ci kontaktów z ludźmi, nie możesz się odnaleźć w nowym miejscu?
Zastanów się również, dlaczego tak bardzo tęsknisz za domem - co w nim jest, co tak bardzo Cię do niego ciągnie. Może udało by Ci się to znaleźć w nowym miejscu?
Jeśli znajdziesz przyczyny swojego samopoczucia łatwiej będzie znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
Pozdrawiam

witam!
zmiany zyciowe bardzo czesto powoduja mniejsze badz wieksze kryzysy. Czasem zeby przez nie przejsc potrzebna jest pomoc osoby z zewnatrz. Mysle, ze konsultacja z psychologiem i ewentualnie kilka wizyt moglyby pomoc Pani w odnalezieniu sie w nowej sytuacji.
pozdrawiam!