Czemu myslę o śmierci podczas wycia psa?

Mam pytanie czy to choroba psychiczna jest jeśli pies wyje to ja myśle że ja umrę czemu tak mam namyśli

Witam Pana,

prezentuje Pan myślenie magiczne - to są takie błędy w myśleniu, które zniekształcają nasze przekonania odnośnie otaczającej nas rzeczywistości, które ułatwiają bądź utrudniają codzienne funkcjonowanie ..."jeśli pies wyje to ja myśle że ja umrę". Przekonania powstają na podstawie doświadczeń, np. z okresu dzieciństwa lub w wyniku tego co słyszymy od innych, w związku z tym utrwalają się, jako uproszczone, automatyczne schematy stanowiące nasze źródło wiedzy o świecie i wpływają na stan emocjonalny poprzez aktywizowanie określonych emocji, np. strach, lęk. Niewiele danych podaje Pan w opisie, np. w jaki sposób radzi Pan sobie z tym przekonaniem?
Wskazana jest konsultacja i diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pomocna może być psychoterapia poznawczo - behawioralna, pozwoli uwidocznić związek przyczynowo - skutkowy problemu, który Pan opisuje. Zachęcam do poczytania artykułu dotyczącego eksperymentu odnośnie przesądów : http://badania.net/masz-pecha-zmyj-go/
http://badania.net/dobroczynne-skutki-romantycznego-myslenia-magicznego/
Pozdrawiam serdecznie

Nie da się postawić trafnej diagnozy po jednym zdaniu. Zachęcam do wizyty u psychiatry, ewentualnie psychoterapeuty, by opowiedzieć o swoim lęku przed śmiercią.
Pozdrawiam