Czy mam jeszcze walczyć o ten związek, jeśli partner jest hazardzistą?

Witam, od 4 lat jestem w zwiazku z hazardzista, jestem wspoluzalezniona. Nasze relecja wisi na wlosku, bardzo pilnie potrzebuje pomocy specjalisty, poniewaz jestem na skraju wyczerpania, nawet nie potrafie juz logicznie myslec, nie mam sily I mocy ciagle kontrolowac, pilnowac, sprawdzac, krzyczec, pojawil sie u nas totalny brak zaufania. Kocham go calym sercem, on oddal mi sie w 100 % rowniez, aczkolowiek uzaleznienie ciagle wygrywa, bije sie z myslami, czy mam go zostawic, czy walczyc I pielegnowac z wiazek. On ma czesto lepsze I gorsze dni, jest w ciaglu, odcielam go od pieniedzy, trzymam cala jego gotowke, nie wiem, czy dobrze robie, bo pilnuje go jak dziecko, czego mam juz dosc. Otwarcie mowi o leczeniu, ale nie ma pieniedzy na osrodek, dlugow ma wiecej, niz woosw na glowie, bije sie z myslami, czy mam jeszcze walczyc o ten zwiazek. Kochamy sie, ale choroba jego wygrywa. POMOCY dodoam, ze mieszkamy w UK i jestem sama jak plaec bez rodziny .

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
jęsli znajdzie Pani odpowiedz na moje pytanie, to pozna Pani odpowiedz na swoje pytanie.
Mianowicie: Czy życzyłaby Pani swojemu dziecku albo innej osobie, która jest dla Pani bardzo ważna-takiego związku? Czy jeśli on sie nie zmieni (a szanse na zmiane są marne bo to chyba bardziej Pani sie stara niż on) to co powiedziałaby Pani sobie kiedy bedzie pani miała 40 lat? Co by Pani sobie poradziła????
Życie jest trudne bo wymaga dorosłych decyzji.
Czasami tonącemu, ktory nie chce sie uratować trzeba pozwolić odejsc-bo inaczej utoniemy razem z nim.
Zycze ,mądrych decyzji.
Pozdrawiam
EwaW.

Dzień dobry.
Sądzę, że nikt nie udzieli Pani odpowiedzi na pytanie czy zostawić partnera czy dalej walczyć i pielęgnować związek. To Pani najlepiej zna siebie, swojego partnera i to Pani podejmie najlepszą decyzję.
Proszę rozważyć argumenty za i przeciw kontynuowaniu tej relacji. Może taki bilans zysków i strat rozjaśni sytuację i pomoże Pani w podjęciu decyzji. Warto się zastanowić jak Państwa związek będzie wyglądał za 5, 10, 15, 20 lat...
Przyznaje Pani, że jest osobą współuzależnioną, dlatego polecam skorzystanie z konsultacji psychologicznej. Być może to też będzie pomocne w podjęciu decyzji i ukierunkowaniu swojego dalszego życia.
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji psychologicznej online. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Żebrowska-Naklicka j.zebrowska.naklicka@gmail.com tel. 693 548 457