Czy normalne jest odczuwanie ogromnej więzi psychicznej z prawie obcą osobą?

Nazywam sie Ola i mam 18lat. Nie wiem co się ze mną dzieje. Czuje ogólne przygnębienie, chodź wszystko mi się uklada. Dość często mam ochotę z kimś porozmawiać o tym co się dzieje ale nie potrafię zacząć. Zastanawia mnie stan jaki opisuje jak i również czy normalne jest odczuwanie ogromnej więzi psychicznej z osobą nam prawie obca? Np. Pani korepetytor? Chciałabym żeby to ona była osobą z którą pragnę rozmawiać o wszystkim i ze tylko z nią jest to możliwe. Dodam że jestem osobą heteroseksualna.

Może zatem warto spotkać się z psychologiem? Szczególnie, ze opisane przez Pnia objawy mogą świadczyć o kryzysie lub wskazywać na depresję. Diagnostykę jednak musiałby przeprowadzić specjalista.

Przygnębienie może wywodzidzić się ze stresu przed maturą. Pani korepetytor jako doświadczona osoba potrafi nie tylko nauką ale i dobrym słowem wesprzeć osobę o znanych jej problemach, stąd wrażenie więzi psychicznej. Jeżeli pójdziesz na studia spotkasz tam mnóstwo podobnych do pani korepetytor osób na dodatek o podobnych zainteresowaniach.
Pozdrawiam.

Witaj,

być może czujesz się samotna, nie masz obok siebie osoby/przyjaciółki, z którą możesz szczerze porozmawiać. Często w takiej sytuacji szukamy bratniej duszy wśród osób które spotykamy w życiu przy różnych okazjach. Nie ma w tym nic dziwnego, że jeśli spotkałaś osobę, która wzbudza Twoje zaufanie, masz ochotę z nią „od serca” pogadać.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel