Czy opiekunką dziecięcą można zostać, mając zaburzenia emocjonalne?

Witam Serdecznie mam pytanie czy opiekunką dziecięcą można zostać mając zaburzenia emocjonalne czy są jakieś przeciwskazania. Pozdrawiam

Zależy jakie są to zaburzenia i czy mogą stwarzać jakiekolwiek ryzyko dla zdrowia dziecka i samej opiekunki. Pozdrawiam

Jeżeli zaburzenia emocjonalne są znaczne (np. reaguje Pani silnym rozdrażnieniem, gniewem, złością lub dominuje obniżonym nastrój), a Pani się nie leczy lub nie korzysta z terapii to nie jest wskazane aby podejmować się opieki nad dzieckiem. Taka praca wymaga dużej cierpliwości i opanowania. Dzieci bywają bardzo nieprzewidywalne i trzeba spokojnie nad tym zapanować.