Czy rozwija się u mnie zaburzenie emocjonalne?

Najpierw odczuwam spokój zmieszany ze smutkiem lecz po jakimś nie zbyt długim czasie czuje coś co ciężko opisać, wypełnia mnie potężna agresja i złość, której nic nie jest w stanie ugasić. Czuję ogromny przypływ siły a moje mięśnie zaczynają lekko drżeć, szczeka się zaciska i wszystko dookoła się wyostrza. Pewnie tak się czuję tygrys, który zaraz zaatakuje ofiarę. Wtedy wiem, że lepiej żeby nikt nie znalazł się obok mnie bo mogę nie zapanować nad sobą. W głowie pojawiają się scenariusze bójek i tego jakbym komuś mógł zadać ból. Czuję moc. Żeby sobie ani nikomu nie zrobić krzywdy zaczynam bić worek treningowy aby wyładować te emocje. Często jak już zostanę sam jeśli ktoś był obok to zaczynam płakać, w tym momencie emocje opadają i wiem, że już nie jestem groźny. Momentami czuję większą furię niż zwykle ale generalnie są to podobne uczucia. Również wtedy w głowie mam wiele wizji tego jak tłucze szyby, niszczę biurko poprzez łamanie desek itp. Mama widząc mnie w tym stanie powiedziała, że mam oczy jakbym wziął jakieś narkotyki, że jest coś ze mną nie tak. Zawsze te emocje trzymam w sobie i nie chce żeby ktoś to zobaczył albo stał się ofiarą mojej złości. Po czasie same opadają i znowu wracam do normalnego spokojnego stanu. Problem polega na tym, że ten stan są w stanie wywołać słowa ( nawet takie które nie są kierowane do mnie), spojrzenie lub inna nieistotna rzecz tego typu. Czemu tak się czuję? Co to może być za zaburzenie bo podejrzewam, że tak zdrowi ludzie nie mają ?

Dzień dobry,

Zachęcam do pójścia do specjalisty w celu postawienia diagnozy. Widzę że opisuje Pan kwestie złości i agresji, ale do postawienia diagnozy potrzeba jest więcej informacji o które specjalista dopyta. To co Pan opisuje na pewno utrudnia Panu funkcjonowanie. Zachęcam do skorzystania z pomocy. Im dłużej trwają objawy tym trudniej jest sobie z nimi radzić, a dodatkowo często dochodzą inne.

Pozdrawiam