Czy po przebytym OZT I PZT można spożywac cukry glukoza,fruktoza, ksylitol i manitol?

Dzień dobry.mam takie pytanie do szanownego lekarza czy po po przebytym OZT I PZT nie obciążyłbym mojej trzustki jakbym wdrozył tylko i wyłącznie cukry typu: glukoza,fruktoza, ksylitol.manitol, Biorąc poprawkę na to że w/w mają moc przeczyszczenia w nadmiarze. I jeszcze jedno, jakie związki są w tej chorobie przeważnie na poziomie niższym?(typu:kwas foliowy) tyle tylko wiem ale mało!!! Proszę podzielcie się wiedzą przecież za czynienie dobra na ziemi nagrody rozda Wszechmogący;)DZIĘKUJĘ

W chorobach trzustki główną uwagę należy skupić na jakości i ilości tłuszczy w diecie. W zależności od okresów rekonwalescencji ich ilość zmienia się. W trzecim okresie rekonwalescencji należy kierować się zasadami zdrowego, racjonalnego żywienia.Uwzględniając unikanie dużych ilości tłuszczu i produktów smażonych. U niektórych pacjentów po przebyciu OZT występują zaburzenia gospodarki węglowodanowej dlatego warto kontrolować glikemię aby wiedzieć jak odpowiednio bilansować dietę. Każdy dodatek cukru dodanego powinien być ograniczany do minimum. W wypadku wystąpienia zaburzeń glikemii najlepiej stosować (w niewielkich ilościach) ksylitol.