Czy takie zachowanie może go zniechęcić?

Jestem w związku z chłopakiem od 5 miesięcy. Widzimy się praktycznie codziennie, śpimy razem najczęściej jak tylko to możliwe. Dzielimy się wszystkim, opowiadamy sobie o wszystkim i nie mamy przed sobą tajemnic. Ja wracając od niego do domu strasznie za nim tęsknię. Cały czas o nim myślę, ciężko mi się spędza czas bez niego obok. Jestem zazdrosna nawet o jego kolegów. Chciałabym mieć go tylko dla siebie. Strasznie się do niego przywiązałam. Mam wrażenie że bycie przylepą z mojej strony nie jest takie dobre i że mu to powoli zaczyna przeszkadzać. Natomiast on również bardzo lubi ze mną spędzać czas i dzień beze mnie jest dla niego niemożliwy.

Dzień dobry,
Sądzę, że takie zachowanie raczej nie zniechęci Pani partnera i to dobrze, że macie Państwo tak głęboką relację. Niestety opisany problem może pociągać za sobą różne negatywne konsekwencje np. szybkie wypalenie uczuć; znudzenie sobą nawzajem; poczucie, że dwie strony "duszą się" w tej relacji itd. W tym miejscu trzeba odróżnić korzystną dla związku bliskość od splątania emocjonalnego, naduwikłania mogącego czynić relację wręcz toksyczną. W zdrowo funkcjonującym związku każda strona powinna mieć swoją własną przestrzeń m.in. własnych znajomych, własne hobby, oddzielnie spędzany czas wolny itd. Oczywiście często wypracowanie wspomnianej przestrzeni wymaga czasu i pracy, ale warto o to zadbać. Mam nadzieję, że Pani i Pani partnerowi również uda się to z czasem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/