Czy to może być depresja u 29-latka?

Czy to już jest depresja? Od ponad miesiąca czasu nie mogę znaleźć swojego miejsca zawodowego... To się zaczęło od tego że przez dwa dni czyli czwartek i piątek popełniałem masę prostych błędów. Już jeden z kolegów tak mnie dobił psychicznie i mnie postraszył że nie przedłużą mi umowy że w piątek rano poszedłem do przełożonych i powiedziałem że to jest koniec. Jestem samokrytyczny i nie mogę sobie pozwolić na margines błędów. Oni czyli przełożeni widzieli we mnie potencjał tylko, że ja to wszystko totalnie skopałem i do teraz siedzę w domu bez pracy i bez zasiłku dla bezrobotnych bo on mi się nie należy. Gdyż złamałem co najmniej dwie podstawowe zasady. Narzeczona stwierdziła że zbyt pochopnie podjąłem decyzję a ja twierdzę co innego. Teraz zaczynam narzekać i już był moment że się poddałem i się z narzeczoną rozstanę. Niby teraz mam iść do innej pracy ale mam ogromne obawy czy nie polecę bardzo szybko bo są surowe zasady. Przez brak aktywności intelektualnej i fizycznej przytyłem bardzo dużo bo podjadam słodycze z nerwów. Zaczynam też krzyczeć za kierownicą i walić o elementy przez frustracje. Niby pojechałem wypocząć psychicznie ale koszmary teraz znowu wracają. Czy do nadaje się do leczenia? Potrzebuję natychmiastowej pomocy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na podstawie kilkunastu zdań nie możemy stwierdzić, czy cierpi Pan na depresję. Jednakże po przeczytaniu opisu zachęcamy do kontaktu z psychologiem bądź psychoterapeutą.

Zbytnia samokrytyka z pewnością wpływa negatywnie na poczucie własnej wartości oraz pewności siebie. Ponadto jest Pan pełen obaw oraz ma problem z wyrażeniem emocji. O tym, że nie potrafi Pan pogodzić się z sytuacją utraty pracy świadczą powracające koszmary.

Proszę więc jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą zdrowia psychicznego, który pomoże Panu oraz wyda odpowiednią diagnozę. Być może rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie psychoterapii, do czego zachęcamy.

Poniżej umieszczamy link do artykułu, w którym znaleźć można 10 najczęstszych objawów depresji:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-cierpisz-na-depresje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.