Depresja i problemy w związku

mam wielka depresje. od dziecka mialam ogrom dramatycznych sytuacji teraz jestem dorosla mam 26 lat i zupelnie sobie nie radze. bylam w zwiazku ale to byl chory zwiazek bylam toksyczna on mnie wkoncu zostawil a ja obwiniam sie o wszystko i nie widze sensu zycia mam mysli by skonczyc z soba ale jeszcze sie nie poddaje.moj byly odzywa sie ze nie wie co czuje mam dac mu czas ale tez mnie zlewa..a ja desperacko chce go chociaz to nie ma sensu. chodze na terapie nie biore lekow przestaje wierzyc..

Witam, Panią. To chyba dobrze, że wie Pani skąd tyle w Pani depresyjnych myśli, że zdaje sobie Pani sprawę, jaki wpływ miało na Panią dzieciństwo. Taka wiedza to plus, ale minusem jest to, że dzieciństwo skończyło się jakiś czas temu, a jego wpływ na Panią cały czas trwa. Dobrze, że chodzi Pani na terapię, bo bez tego bywa bardzo trudno, czasami trudno samemu zostawać z takimi myślami. Pozostaje olbrzymi ciężar, który nosi Pani w środku i nic nie sprawia, że jest Pani lepiej. Może jakaś podpowiedź twi w Pani desperacji, Pani myśleniu, że życie bez tej jednej osoby wydaje się pozbawione sensu, że obwinia się Pani o wszystko co się wydarzyło, że źle o sobie Pani myśli. Wydaje się, że dopiero jak sobie Pani trochę odpuści, pozwoli sobie na to, żeby być niedoskonałą, da sobie prawo, żeby popełniać błędy, będzie Pani umiała stworzyć relację. Może z tym partnerem, a może nie. Trzymam kciuki za Pani poszukiwania.

Witam, wydaje się,że jest błędem nie korzystanie w Pani wypadku z farmakoterapii, połączenie dwóch form pomocy( psychoterapii i farmakoterapii) jest w wielu wypadkach gwarantem skuteczności leczenia.Pozdrawiam