Dieta dla dziecka, by przybrało na wadze

Witam. Moja córka ma 17 lat. Jest ona strasznie szczupła. Ma 172 cm wzrostu i waży ok. 50 kg. Czy mogłabym prosić o jakąś dietę, dzięki której mogłaby przytyć na wadze?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

W okresie rozwoju dieta powinna być dobrana przez specjalistę. Proszę zrobić analizę składu ciała, poszukać wspólnie z dietetykiem przyczyn niedowagi a następnie ustalić dietę. Pozdrawiam

Taka dieta może byc przygotowana jedynie przez specjaliste po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu. Czy wiadomo jaka jest przyczyna tak niskiej wagi? Działanie na własną reke może tu przynieśc wiecej szkody niż pożytku dlatego zalecam konsultacje z dietetykiem.

Witam
dziewczynki w wieku dojrzewania często mają problemy z wagą , albo w jedną stronę albo w drugą. Zazwyczaj ulega to później stabilizacji, często ma podłoże genetyczne. Najbezpieczniej będzie jeśli uda się Pani do dietetyka oraz do instruktora np. fitness.
pozdrawiam

Witam.Radziłabym się udać do specjalisty który na podstawie badań , wyników, oraz wywiadu ustali odpowiednią diete. pozdrawiam