Dieta dla osoby chcącej schudnąć 2 kilogramy

Witam, proszę o pomoc w obliczeniu minimalnej ilości kcal, jaką powinnam dziennie przyjmować bez szkody dla zdrowia. Mam 20 lat, 160 cm wzrostu i ważę 50 kg. Prowadzę mało aktywny tryb życia, ćwiczę ok 1 godziny tygodniowo. Studiuję i dużo czasu przeznaczam na naukę. Odżywiam się zdrowo i jadam posiłki regularnie. Chciałabym schudnąć niewiele - ok. 2kg, ale w krótkim czasie. Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Witam,
Proszę spróbować spożywać 1400 kcal. I raczej poniżej tego nie schodzić, gdyż będzie to mniej niż Pani podstawowa przemiana materii a to nie jest zalecane. Polecałbym zwiększyć ilość godzin aktywności fizycznej w ciągu tygodnia, gdyż jedna godzina jest to stanowczo za mało. Wpłynie to pozytywnie na Pani zdrowie i samopoczucie oraz pomoże szybciej zgubić zbędne kilogramy. Na końcu dodam, iż szybka redukcja masy ciała nie jest zalecana, najzdrowiej jest gubić od 2 do 4 kg na miesiąc.

Pozdrawiam

http://www.zawadzki.fitdietetyk.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!

W Pani wieku i przy Pani wzroście tzw. należna masa ciała (czyli idealna i zdrowa masa ciała) to 55 kg. Dlatego też w Pani przypadku dieta odchudzająca nie jest zalecana.

Aktualnie Pani zapotrzebowanie wynosi około 1900-2000 kcal dziennie. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia warto byłoby więcej czasu poświęcić na aktywność fizyczną, której celem jednak niech nie będzie chudnięcie, a utrzymanie kondycji.

Pozostaję do dyspozycji,

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska