Dieta odpowiednia dla 20-latka

Witam, mam do Państwa pytanie dotyczące mojej wagi.Jestem 20 letnim facetem, mierze 181 cm wzrostu i ważę 66 kg, ciągle wydaje mi się, że jestem za szczupły przez co brakuje mi męskiej sylwetki.Od miesiąca nie palę papierosów(przez 2 lata byłem nałogowcem), więcej podjadam, ale dalej mam problem z przytyciem.Moje BMI jest w normie, ale zawsze mogłoby być lepiej.Liczę na jakieś wskazówki i z góry bardzo dziękuję!

Aleksander Ropielewski

W przypadku astenicznej budowy ciała przybranie na masie mięśniowej może być trudne. Na pewno skuteczne będzie rozpoczęcie regularnych ćwiczeń i uprawianie sportu. Samo jedzenie nie jest najlepszym sposobem, ponieważ zwiększy ilość tkanki tłuszczowej.

Witam,
Ciężko jest powiedzieć co może być przyczyną tego, iż nie może Pan przytyć. Nic nie wiemy o aktywności fizycznej ani trybie życia, a bez tego nie można wyliczyć Pana całkowitej przemiany materii. Jeśli chcemy zwiększyć masę ciała to nasz bilans kaloryczny powinien być dodatni, czyli powinniśmy spożywać więcej kcal niż wynosi nasza całkowita przemiana materii. Być może za mało kcal jest spożywanych w stosunku do tego jakie jest zapotrzebowanie. Możliwe, iż ma Pan ektomorficzną budowę ciała i szybki metabolizm. Takim osobom jest trudniej przytyć ale nie jest to niemożliwe. Polecałbym rozpoczęcie treningów siłowych oraz stosowanie dobrze zbilansowanej diety w której bilans kaloryczny będzie dodatni. Jeśli zaś zwiększy Pan tylko ilość spożywanego jedzenia, nie włączając do tego żadnej aktywności fizycznej, w większości powiększy Pan swoją masę ciała o głównie o tkankę tłuszczową.

Pozdrawiam

http://www.zawadzki.fitdietetyk.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska